Atmosféra 2023

Nasajte uvoľnenú atmosféru bytia so svojou rodinou, priateľmi alebo len tak, sami so sebou.

4.8. ‐ 6.8.2023 | Hontianske Nemce

Atmosféra opäť na lúke pri Hontianskych Nemciach

Aj tento rok pokračujeme v partnerstve s mladým hudobným festivalom Atmosféra. Jedenásty ročník festivalu Atmosféra prichádza na lúku do Hontianskych Nemiec. Poteší vás skvelým hudobným line-upom, literatúrou, diskusiami či detskými divadlom. Impresionistickou atmoškou na slnkom zaliatej lúke vás budú sprevádzať aj aktivity Nadácie Orange.

Nasajte uvoľnenú atmosféru bytia so svojou rodinou, priateľmi alebo len tak, sami so sebou.

záber z festivalu Atmosféra

Užite si Atmosféru s Nadáciou Orange

Jedenásty ročník festivalu bude prebiehať na slnkom zaliatej lúke v Hontianskych Nemciach. Príjemný víkend medzi vinicami je oslavou leta, života a radosti plný hudby, zaujímavých diskusií a iných aktivít. Nadácia Orange prináša aj naše aktivity na tento rodinný festival.

Lab s podporou Nadácie Orange

V Zóne Nadácie Orange nájdete aj obľúbený Lab, v ktorom si budete môcť vyskúšať prácu s najmodernejšími digitálnymi technológiami, ako sú napríklad 3D tlačiarne, laser alebo lis na odznaky. Aj tu dávame veciam druhú šancu, preto budete môcť pracovať s vopred pripravenými motívmi či rôznymi papiermi a knihami, ktoré by inak už možno nenašli využitie. Ukážeme si, že vieme spotrebovať aj na pohľad nepotrebné veci, no okrem toho si budete môcť navrhnúť aj vlastný motív, alebo si do odznaku zalisovať napríklad aj sušený kvet.

Všetky aktivity Labu, ako aj workshop zameraný na výrobu lisovaných odznakov budú k dispozícii v sobotu, 5. augusta v čase od 10:00 do 20:00. Všetko samozrejme pod dohľadom skúseného lektora. Nezmeškajte príležitosť pretaviť svoje kreatívne návrhy do personalizovaného odznaku alebo dreveného prívesku, či spoznať ďalšie aktivity, ktoré Lab ponúka. Lab je skrátka miesto, kde myšlienky dostávajú tvar.

Zóna Nadácie Orange

Zaujímavé aktivity a kreatívny workshop s Labom, zber starých mobilov, ale aj relax a oddych v pohodlných tuli vakoch. Aj to vás čaká v Zóne Nadácie Orange na tohtoročnej Atmosfére.

REcyklujeme

Vedeli ste, že sa každý rok vyrobí približne 1,5 miliardy mobilov? Zrecyklovaných je však len 1–2 %. Tisícky mobilov ležia nečinne v našich zásuvkách, pričom by sme ich mohli jednoducho zrecyklovať a dať materiálu druhý život. Prineste nám do Zóny Nadácie Orange svoj starý nepotrebný mobil a my zabezpečíme jeho ekologickú likvidáciu. Navyše za každý odovzdaný kus darujeme 50 centov neziskovej organizácii INCIEN - Inštitút cirkulárnej ekonomiky.

Každému, kto nám prinesie starý mobilný telefón však garantujeme, že s jeho obsahom už nebude žiadnym spôsobom manipulované. Navyše, budete zaradení aj do súťaže o vstupenky na festival Atmosféra 2024. Zákazníci Orangeu môžu navyše získať ďalších 10 GB dát.

logo REcyklujeme

Čo s tým, keď sa vaše dieťa uzatvára do online sveta?

Okrem aktivít, ktoré na vás budú čakať v Zóne Nadácie Orange sa môžete tešiť aj na zaujímavú diskusiu na tému bezpečnosti na internete, ktorá bude prebiehať v príjemnom prostredí Diskusného lesa v sobotu, 5. augusta od 11:30 do 12:30.

Chcete byť pre vaše deti dobrým sprievodcom na internete? Viete, pred čím a ako by ste ich mali chrániť? Ako internet ovplyvňuje ich sebahodnotu, názory, vzťahy? Uzatvárajú sa príliš do online sveta a neviete, čo s tým? Marek Madro, psychológ a riaditeľ organizácie IPčko, vám poradí. Rozhovor vedie Andy Ungvölgyi, správkyňa Nadácie Orange.

muž s dieťaťom na túre