Pripravte sa na tajomný október s Viasat History a Epic Drama

Viasat History oživuje históriu úchvatnými dokumentami, ktoré ponúkajú čerstvý pohľad na históriu. Jedným z takýchto dokumentov bude príbeh pokladu lode Royal Charter, ktorá stroskotala v roku 1859. Na stanici Epic Drama môžete zase zhliadnuť ďalšiu časť nového seriálu z prostredia tajných služieb v Helsinkách v období studenej vojny.

Stanice môžete bezplatne sledovať celý október, a to cez Orange TV cez kábel, Orange TV cez satelit a Orange TV cez internet. Ak vás stanice zaujali a chcete ich sledovať aj po bezplatnom vysielaní, stačí si aktivovať Balík dokumenty Z, ktorého súčastou je aj Viasat History, a Balík filmy s Epic Drama a inými stanicami.

epic drama

Na čo sa môžete tešiť?

Kráľovský vrak so zlatým pokladom

Premiéra je 4. 10. o 19:45 na Viasat History 26. októbra 1859, na konci svojej 60 dňovej cesty z austrálskeho mesta Melbourne do Liverpoolu, stroskotala loď Royal Charter počas jednej z najhorších búrok, ktoré ked Britániu zasiahli. Utopilo sa 497 ľudí, neprežili žiadne ženy ani deti. Ľudské straty boli obrovské, ale stratilo sa aj zlato z lode v hodnote 130 miliónov amerických dolárov. Poklad stále leží na dne mora. Svetoznámy lovca pokladov Vince Thurkettle sa pokusí toto stratené zlato nájsť a zistiť, komu by mohlo patriť.

epic drama

V tieni tajných služieb

Pokračovanie 1. 10. o 21:00 na Epic Drama V 50. rokoch minulého storočia nie je najhorúcejším miestom studenej vojny Washington alebo Moskva, ale Helsinky. KGB a CIA sa snažia ovládnuť Fínsko, malú severskú krajinu na hranici medzi východnou a západnou mocnosťou. Ako stúpa celosvetové napätie, snaží se Päsť, operatívna skupina finských tajných služieb, udržať svoju krajinu nezávislú a svoj tím zjednotený. Nová členka skupiny začne odhaľovať pravdu o svojej minulosti a Päsť čoskoro zistí, že je ako jediná strážcom budúcnosti Fínska. Seriál získal v roku 2020 nominácie na ceny Golden Venla (fínske Emmy) za réžiu a hlavnú ženskú postavu.

Okrem fínskeho špionážneho seriálu si môžete na stanici Epic Drama v októbri užiť aj ďalšie skvelé dramatické a kriminálne série ako Fotografie zosnulých, Tajomstvo Enfieldovcov či Slečna Scarletová a Vojvoda.

epic drama