Ako si aktivujem eSIM kartu?

Detailný postup aktivácie

Zákazník si na pobočke, cez e-shop alebo v zákazníckej zone zakúpi aktivačný QR kód slúžiaci na stiahnutie eSIM profilu do mobilného zariadenia. O tom, kedy si eSIM aktivuje, rozhoduje sám zákazník. Pri zakúpení eSIM mu bude ponúknutá možnosť nasnímania QR kódu pre stiahnutie eSIM profilu priamo z monitoru alebo QR kód obdrží v papierovej forme. Po nasnímaní QR kódu môže svoje číslo a paušál využívať bezprostredne v priebehu niekoľkých sekúnd, hneď ako sa eSIM zariadenie prvýkrát prihlási do siete.

 

Aplikácie najznámejších výrobcov pre správu eSIM kariet:

Očakávame, že každý väčší výrobca zariadení bude mať vyvinutú vlastnú eSIM aplikáciu napr. Apple eSIM, Samsung eSIM, Huawei eSIM, je však možné, že menej známi výrobcovia zariadení s Androidom budú používať napríklad aplíkaciu od Google – Google eSIM. Sekundárne zariadenia ako napríklad smarthodinky využívajú na aktiváciu eSIM zväčša aplikáciu v smartfóne slúžiacu na spárovanie smartfónu a smarthodiniek. Zariadenia s operačným systémom Windows majú možnosť aktivácie eSIM napríklad ako súčasť Nastavení PC prípadne na paneli Štart v časti venujúcej sa bezdrôtovým pripojeniam (Wifi a 4G/LTE pripojeniu).

Návod pre aktiváciu eSIM v smart hodinkách:

1. Stiahnuť aplikáciu Samsung Wearable.

2. Spárovať smartfón so smart hodinkami – párovanie prebieha cez Bluetooth.

Po úspešnom spárovaní, je možné do smart hodiniek nahrať eSIM profil.

3. V záložke Nastavenia - Mobilné siete – Pridať - Použiť kód  sa spustí fotoaparát, ktorý umožní nahranie (nasnímanie) QR kódu, teda eSIM profilu do smart hodiniek.

4. Po úspešnom naskenovaní QR kódu sa po odliknutí „Pripojiť“ a reštarte, smart hodinky pripoja k sieti Orange.

To nás mrzí. Povedzte nám prosím, čo vám na stránke chýbalo: