Fandíme našim

Pripravte sa na živé vysielanie a staňte sa vďaka nám profíkom na olympijské disciplíny. Odhadnite šance našich olympionikov. Na našom YouTube kanáli Polčas na telku sa dozviete o olympiáde všetko potrebné. Koľko športovcov zo Slovenska bude súperiť o zlato, striebro či bronz? Kto má šance získať medailu? Čo čaká našu výpravu po prílete do Japonska? Pozrite si, ako túto vrcholovú udalosť pozmenila pandémia, čo všetko bude jej súčasťou a čo všetko naopak vypadáva.

Na olympijských hrách v Tokiu budú prítomní aj domáci fanúšikovia. Štadióny a haly budú môcť zaplniť z polovice ich kapacity. Maximálna obsadenosť je stanovená na 10 tisíc divákov. Na olympijských športoviskách v Tokiu nebude možné konzumovať alkohol. Organizátori sa rozhodli zakázať ho v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Olympiáda, ktorá začína 23. júla, bude pre Slovensko výnimočná. Premiérovo budeme mať zastúpenie aj na olympijskom golfovom turnaji. Slovenskí kajakári si olympijské miestenky vybojovali pred dvoma rokmi na majstrovstvách sveta v Szegede. V našom podcaste Polčas na telku sme vám priniesli epizódu so stolnými tenistami. Ani tí v Tokiu nebudú chýbať.

Slávnostný sľub do rúk prezidentky SR Zuzany Čaputovej zo strany nielen slovenskej olympijskej, ale aj paralympijskej výpravy, sa uskutoční 15. júla.