TV Novinky apríl

Aké novinky vás čakajú v apríli s Orange TV?

Orange TV cez kábel bude od 1.4.2021 vylepšená. Viacero TV staníc bude vysielať v HD kvalite. Zmena kvality vysielania do HD sa bude týkať predovšetkým TV staníc JOJko, Duck TV, Arena Sport 2. Zároveň pridávame do prémiového balíka Discovery+ stanicu Discovery Channel HD. Z programovej ponuky vyraďujeme TV stanice Košice:dnes, Východoslovenská televízia a Stredoslovenská televízia, a to z dôvodu konca ich vysielania. Aprílové novinky sú automatické a bez zmeny mesačného poplatku.

V apríli pokračujeme s bezplatným prístupom do Filmotéky Štart. Z filmových noviniek sa môžete tešiť na kontroverzný dokument V sieti, romantické komédie alebo dánsku animovanú rozprávku pre celú rodinu.

Casting na lásku

Nová česká romantická komédia Casting na lásku mladej režisérky Evy Toulové sleduje príbeh neúspešnej herečky Stely Nebeskej, ktorej sa na prahu štyridsiatky rúca svet. Okrem pracovného neúspechu, postupnej straty kariéry v divadle, kde aj tak hrala len bezvýznamné úlohy, zistí, že ju podvádza manžel. Prefackaná nepriazňou osudu je odhodlaná vyhrať aspoň jeden boj v živote. Rozhodne sa nájsť si takého muža, z ktorého jej pán manžel pukne závisťou. Ako herečka sa na to rozhodne ísť svojsky – usporiada casting na ideálneho partnera.

K2 Vlastní cestou

Aké je to byť ženou a zdolať druhú najväčšiu horu sveta? Je horolezectvo snom len mužov, alebo sa na nebezpečnú expedíciu môže podujať aj mama dvoch detí? Dokument uznávanej režisérky Jany Počtovej rozpráva o ceste na vrchol K2 z pohľadu Kláry Kolouchovej, ktorá zdolala Mount Everest a ako dvadsiata žena v histórii vystúpila na nebezpečnú Ká Dvojku.

Unikátny dokument je príbehom silnej vôle a osobnej cesty a okrem toho, že funguje ako sonda do náročnej expedície, zaoberá sa aj úlohou ženy v spoločnosti ako takou. Nádherné zábery vysokých štítov sú obohatené aj o súkromný napínavý archív, ktorý nakrútila Klára počas viacerých výstupov.

V síti (15 +)

Kontroverzný dokument, ktorý počas svojej premiéry, ale aj rok po nej ešte stále šokuje slovenské a české publikum. Čo je však najdôležitejšie, vyvolal celospoločenskú diskusiu na tému ohrozenia detí v online priestore.

Filmový experiment pracuje s tromi herečkami s detskými rysmi v úlohách dvanásť ročných dievčat v troch simulovaných detských izbách. V priebehu desiatich dní odhalí takmer dva a pol tisíc sexuálnych predátorov, ktorí ich na internete sami oslovili a vyhľadali. Drvivá väčšina mužov sa nebráni perverzným odkazom, či dokonca vydieraniu.

Poznámka:

Téma digitálneho rodičovstva je v dnešnej dobe nevyhnutnosťou, keďže deti a mladí ľudia vyrastajú s internetom už od malička. Preto dlhodobo prinášame užitočné rady, ako používať internet a digitálne médiá bezpečne a zodpovedne na https://www.beznastrah.online. Ak hľadáte pomoc v tejto téme, môžete sa obrátiť aj na Internetovú poradňu pre mladých na https://www.ipcko.sk alebo zavolať na Krízovú linku pomoci 0800 500 333.

Vzhůru za sny

Hlavnou hrdinkou dánskej animovanej rozprávky je malá Mina, ktorej do života vstúpi nová, nevlastná sestra Jenny. Všetci čakajú, že z nich budú najlepšie kamošky, ale Jenny je šialene otravná. Mina má však tajný recept, ako nežiadanej sestre osoliť život - dokáže totiž manipulovať s jej snami!

Vďaka nečakanej náhode Mina objaví nový svet, v ktorom vznikajú sny. Podobne ako v Hollywoode, aj sny vznikajú vo veľkých štúdiách. Čo sa stane, ak sa rozhodne prepísať scenáre snov svojej nevlastnej sestry? Bude to zábava, alebo nebezpečná hra?

CZ - Vzpomínky na Itálii / SK - Láska v Toskánsku

Anglický herec James D’Arcy debutoval minulý rok rodinnou komédiou s Liamom Neesnom v hlavnej úlohe. Ten si v príbehu zahrá londýnskeho umelca Roberta, ktorého vzťah so synom roky vyhasína. Spoločne sa rozhodnú navštíviť Toskánsko, kde má Robert idylický pozemok, ktorý chce predať. To, čoho sú svedkami je viac rozpadajúca sa vila, než romantické miesto z blednúcich spomienok.

Otec so synom sa tak pustia do opravných prác svojho vzťahu, ale aj snového sídla v magickom Taliansku. Renovácia lásky v Toskánsku môže začať.

tri ustráchané mladé dievčatá