Štandardný a Bonusový kredit

Kredit na vašej Prima karte sa delí na Štandardný kredit a Bonusový kredit. Štandardný kredit je ten, ktorý si dobíjate niektorým zo štandardných spôsobov obnovy kreditu, napríklad cez bankomat, stieracou kartou alebo iným spôsobom. Bonusový kredit je ten, ktorý dostanete od nás, od Orangeu, ako bonus pri špeciálnych akciách.

Každá Prima karta má odo dňa aktivácie zapnutú notifikáciu o zostávajúcom kredite. To znamená, že ak sa zmení stav vášho štandardného, alebo bonusového kreditu, príde vám SMS s informáciou, aká je aktuálna výška a platnosť kreditu. Ak ste si deaktivovali notifikačné SMS správy o výške kreditu, stačí poslať SMS v tvare NOTIF a na číslo 444 a notifikácie sa vám zapnú. Notifikačné SMS sú bez akéhokoľvek poplatku.

Najčastejšie otázky

  • Vo svojej Zákazníckej zóne
  • Zavolaním na krátke číslo 441. Číslo je dostupné iba pre Prima karty a v rámci Slovenskej republiky. Po zavolaní na toto číslo sa hovor po pár sekundách automaticky ukončí a na vašu Prima kartu vám príde informačná SMS, v ktorej bude uvedená výška vášho štandardného a bonusového kreditu spolu s platnosťou kreditu.
  • Odoslaním SMS v tváre STAV na číslo 444 – ak ste majiteľom Šikovnej Primi, týmto spôsobom získate informáciu o počte prevolaných minút v rámci klesajúcej tarify (nie voľne minúty), aktuálnu cenu za volania, počet využitých dať a aktuálnu cenu za MB. Za odoslanie a prijatie tejto SMS v rámci SE nie je účtovaný žiadny poplatok. Ak sa nachádzate v zahraničí, cena odoslanej SMS je účtovaná podľa cenníka roamingových služieb, prijatá SMS je bezplatná.
  • Štandardný kredit je ten, ktorý si dobíjate niektorým zo štandardných spôsobov obnovy kreditu, napríklad cez bankomat, stieracou kartou alebo iným spôsobom.
  • Bonusový kredit je ten, ktorý dostanete od nás, od Orangeu, ako bonus pri špeciálnych akciách.
Nie, platnosť Bonusového kreditu je vždy rovnaká, ako platnosť Štandardného kreditu. Ak si dobijete štandardný kredit, automaticky sa predlžuje aj platnosť bonusového kreditu. Ak vám bude navýšený iba bonusový kredit, automaticky sa predĺži aj platnosť štandardného kreditu.

Štandardný a Bonusový kredit môžete využívať na volania, SMS, MMS, dáta a kupovanie balíčkov či služieb od Orangeu. Výnimkou sú služby tretích strán, ako napríklad kupovanie lístka na MHD cez SMS, alebo tipovanie. Tieto služby dokážete využívať iba v rámci vášho Štandardného kreditu.

Ako prvý sa čerpá vždy Štandardný kredit, po jeho minutí sa začne čerpať Bonusový kredit. Ak máte napríklad 7 € štandardný kredit a 2 € bonusový kredit, najskôr miniete štandardný kredit a následne si môžete užívať aj bonusový.

Bonusový kredit môžete získať napríklad pri navýšení kreditu cez internet alebo bankomat a to vo výške 3 % z navyšovanej sumy.

Áno, na služby a balíky od Orangeu môžete využívať aj kombináciu Štandardného a Bonusového kreditu.