Optický internet

Najrýchlejšie a najstabilnejšie pripojenie pre domácnosti.

Lietajúci muž s tabletom

V súčasnosti je optický internet dostupný už vo viac ako 500 tisíc domácnostiach, pričom naše pokrytie neustále rozširujeme.

Pre overenie vašej adresy použite náš formulár pre overenie pokrytia, kde máte možnosť vybrať si k vášmu internetu aj TV s bohatým programom. Informácie o novopokrytých mestách sú dostupné na orange.sk/optika.

Ako prebieha inštalácia?

Inštaláciu nového optického internetu od Orangeu realizuje profesionálna inštalačná firma s bohatými skúsenosťami. Termín inštalácie určíme po dohode s vami tak, aby vyhovoval vašim potrebám. V prípade, že v byte sú obmedzené možnosti na vŕtanie, existuje aj možnosť použitia doplnkového zariadenia Devolo Magic 2 WiFi Next, ktoré umožňuje vytvoriť domácu sieť prostredníctvom elektrickej siete a minimalizovať tak vedenie káblových rozvodov po byte.

Nie sú potrebné žiadne technické znalosti, technik má všetko potrebné a odchádza od vás až po sprevádzkovaní služby.

Pre využívanie služby optický internet je potrebný optický konvertor od Orangeu, z aktuálnej ponuky poskytujeme Huawei EchoLife HG8245W5 s integrovaným WiFi routerom.

Používanie optického internetu

K optickému internetu dostupné služby:

  • Optická TV – nákup možný cez Orange e-shop
  • Zvýšenie rýchlosti odosielania dát na 100 a 300 Mbit/s
  • Poistenie majetku a zodpovednosti – doplnková služba, vďaka ktorej bude vaša domácnosť poistená pred nepredvídanými udalosťami
  • Pevná linka na optike – možnosť telefonovať

Služby je možné aktivovať aj prostredníctvom ktoréhokoľvek predajného miesta alebo nás môžete kontaktovať iným spôsobom.

Riešenie technických problémov

V prípade, že máte router v prenájme, garantujeme jeho výmenu bez poplatku.
Na zariadenia zakúpené v hotovosti poskytujeme štandardnú záruku 2 roky.

Často kladené otázky