Vrchol antukovej sezóny priamo u vás doma

Na obrazovky prichádza 126. ročník obľúbeného tenisového turnaja French Open, ktorý fanúšikovia poznajú aj ako Roland Garros. Vychutnať si ho môžete na TV staniciach Eurosport 1 HD a Eurosport 2 HD, ktoré nájdete v ponuke Orange TV.

tenisová lopta sa odráža od zeme

Čo ste nevedeli o Roland Garros

Kto má najväčší počet získaných titulov z turnaja Roland Garros?

Úspešným držiteľom najväčšieho počtu titulov z prestížneho turnaja Roland Garros je Rafael Nadal. Kráľ tenisového kurtu je v súčasnosti držiteľom 13 víťazných titulov. V súťaži žien kraľuje Chris Evert, ktorá je držiteľkou 7 titulov.

Prečo je veľa špičkových hráčov na Roland Garros neúspešných?

French Open je totiž jediný grandslam, ktorý sa hrá na antuke. Lopta má tendenciu odrážať sa vyššie a pomalšie, hráči môžu ísť pri zastavovaní na antuke do sklzu, výmeny sú dlhšie, čo robí turnaj fyzicky náročnejším.

Kde sa hrá Roland Garros?

Turnaj sa od roku 1928 hrá v areáli nachádzajúcom sa v 16. mestskom obvode Paríža. Hlavnými tenisovými dvorcami sú Court Philippe-Chatrier a Court Suzanne-Lenglen.

Iné zaujímavosti

Tipy pre fanúšikov

Nadalov nástupca?

Svetový tenis tento rok možno objavil nového antukového kráľa. V čase prvého Rafovho triumfu na RG mal Carlos Alcaraz len 2 roky. Podarí sa mladému Španielovi vystriedať krajana na tróne už tento rok? Najdlhší tenisový zápas sa odohral na Roland Garros v roku 2004. Trval neuveriteľných 6 hodín a 33 minút. V mužskej dvojhre stáli proti sebe Fabrice Santoro a Arnaud Clément.

Nole už bez Mariána Vajdu

Svoju spoluprácu s Novakom Djokovićom už ukončil slovenský tréner Marián Vajda. Ako sa bude dariť srbskému fenoménovu už bez svojho dlhoročného kouča?

Rekordne vysoké odmeny

Turnajové „prize money“ bude tento rok rekordne vysoké a dosiahne celkovo až 43,6 milióna Eur. Najviac z celkového balíka dostanú víťazi dvojhry, prilepšia si o 2,2 milióna.

Slovenská stopa

Na turnaji sa zúčastnia aj viaceré slovenské hráčky a hráči, ale žiadny z nich medzi favoritov nepatrí. Nenechajte si preto ujsť ani prvý týždeň turnaja, kedy ich pravdepodobne uvidíte v akcii.

Chceli by ste sledovať Roland Garros?

Užite si s Orange TV najbohatší výber programu každý deň. Ponorte sa s nami do sveta športu a objavte ešte viac zaujímavého programu vďaka širokej ponuke tematických balíkov.

Často kladené otázky