Aktivácia Roamingu pred cestou do zahraničia

Chystáte sa do zahraničia? Nezabudnite si skontrolovať, či je na Vašom mobilnom telefóne aktívny roaming. Pred cestou mimo krajín EÚ si vo svojom telefóne vypnite odkazovú službu. Hovory do odkazovej schránky sú totiž spoplatňované rovnako, ako prichádzajúci a odchádzajúci hovor.

Majte spotrebu svojich dát pod kontrolou

  • Nastavte si v Zákazníckej zóne (v časti Moje služby) aj upozornenia na prečerpanie dát.
  • V prípade, že prečerpáte viac ako 60 €, Orange vám automaticky zablokuje prenos ďalších dát, alebo vám dá možnosť pokračovať ďalej- ale len s vaším súhlasom.

Najčastejšie otázky

Ak nastane takáto situácia, prichádzajúce a odchádzajúce hovory budú spoplatnené podľa aktuálneho cenníka. Na tieto ceny vás však Orange upozorní formou uvítacej sms.
Bez aktivovaného Dátové Roamingu sa radšej pri dovolenke mimo EÚ nespoliehajte na stabilné WiFi pripojenie a radšej si vypnite mobilné dáta a aktualizácie v telefóne. Ušetríte tak na zbytočných poplatkoch za prenesené dáta. Mobilné dáta zapnite až vtedy, keď ich budete chcieť skutočne využívať.
Prihláste sa do zákazníckej zóny pomocou svojho telefónneho čísla a v časti Moje služby si v záložke Moje aktívne služby skontrolujte, či je roaming aktívny.
Orange vám ponúka Roamingové balíky, s ktorými máte cestovné poistenie úplne zadarmo. Dôležité je skontrolovať si, pre ktoré krajiny daný balík platí. Máte možnosť výberu aj z Dátových Roamingových balíkov. Vďaka nim môžete v rámci EÚ surfovať za skvelé ceny a rýchlosť prenosu dát sa Vám nikdy nezníži. Mimo EÚ sú dokonca ceny výhodnejšie až do 90% oproti bežnej cene.