VoLTE (Voice over LTE)

VoLTE (Voice over LTE) je technológia, ktorá umožňuje uskutočňovanie hovorov v sieti LTE (4G). Hovor teda prebieha cez dátovú sieť. Telefonovanie cez VoLTE predstavuje v súčasnosti najkvalitnejší spôsob telefonovania.

Návod k aktivácii VoLTE

Aby ste mohli využívať VoLTE, potrebujete:

  • Smartfón zakúpený v Orangei, ktorý podporuje VoLTE s aktualizovaným softvérom. Pozrite si aktuálnu ponuku podporovaných telefónov.
  • Byť v pokrytí v LTE (4G) sieti. Aktuálne pokrytie si môžete pozrieť na mape pokrytia LTE.
  • Mať aktívnu službu v kompatibilnom mobilnom telefóne. Postup nájdete v časti s návodmi a manuálmi.

O aktiváciu VoLTE vo vašom telefóne sa nemusíte starať. V prípade, že spĺňate všetky vyššie uvedené požiadavky, službu vám automaticky aktivujeme. Aktivácia a využívanie VoLTE je bezplatné.

Služba je dostupná na všetkých paušáloch a predplatených kartách okrem firemných paušálov zaradených do hlasovej privátnej siete s virtuálnou ústredňou.

VoLTE prináša výhody

Vďaka VoLTE si užívate viaceré výhody:

  • Voláte a dátujete naraz, čiže aj počas hovoru môžete byť pripojený na internet a vyhľadávať informácie bez toho, aby sa vám dátový prenos prerušil.
  • Váš hovor spojíme rýchlejšie.
  • Vychutnáte si kvalitný zvuk vďaka digitálnemu prenosu hlasu.

Priebeh telefonovania cez VoLTE

Volanie prebieha rovnako ako volanie cez hlasovú mobilnú sieť. Keď sa pri zostavení hovoru nachádzate v pokrytí LTE, váš hovor sa uskutoční cez technológiu VoLTE. Volanie je účtované rovnako ako bežné hovory podľa vašej tarify. Na hovor nespotrebujete žiadne dáta.

Najčastejšie otázky