Optický PartnerNet

Neobmedzený a stabilný internet.

Optický PartnerNet je riešením pre zákazníkov, ktorí túžia po vysokorýchlostnom optickom pripojení, no nie sú v pokrytí našej siete. Namiesto toho sa nachádzajú v pokrytí siete nášho partnera, a preto je zapojenie možné vďaka využitiu jeho infraštruktúry a káblov.

Ako prebieha inštalácia novej optickej prípojky pri službe PartnerNet?

Po podpise zmluvy sa pripravte na spoľahlivú inštaláciu optického pripojenia:

 1. 1

  Technické šetrenie

  Po podpise zmluvy nasleduje technické šetrenie, kedy sa max. do 15 dní overí možnosť zriadenia prípojky.

  Dlhšie technické šetrenie môže naznačovať možné komplikácie pri overovaní adresy alebo dostupnosti prípojky.

 2. 2

  Technik

  Termín inštalácie sa môže zmeniť vzhľadom na trvanie technického šetrenia. O všetkom vás budeme informovať e-mailom, aby ste vedeli, čo môžete očakávať a ako sa pripraviť.

  Budete kontaktovaní technikom partnerskej inštalačnej firmy, ktorý si s vami dohodne čas inštalácie. Inštalačný technik si pozrie miesto na chodbe až po miesto v byte/v dome, kde bude zapojený konvertor. Konvertor nemá Wi-Fi a preto musí byť vždy umiestnený tak, aby sa vedel k nemu pripojiť Wi-Fi router a ten bol schopný pokryť Wi-Fi sieťou všetky miestnosti. Ak už bol v minulosti prevŕtaný vstup pre kábel z chodby do bytu, technik sa bude snažiť znovu použiť tento vstup, ak dohodne sa s Vami, kde dieru prevŕta. Ďalej povedie kábel až do bodu, kde bude umiestnený konvertor a tu optický kábel ukončí.

 3. 3

  Kuriér

  Naše zariadenia na prenájom budú odovzdané kuriérovi až po úspešnej inštalácii konvertora technikom, čím sa zabezpečí funkčný balík služieb.

 4. 4

  Ako prebieha nová inštalácia?

  Inštalácia Wi-Fi routera technikom

  V prípade, že ste požiadali o inštaláciu Wi-Fi routera za pomoci technika, ten sa pokúsi taktiež opätovne použiť existujúce vstupy a kabeláž. V prípade, že ešte nie je vyvŕtaná diera pre kábel z miestnosti, kde je umiestnený konvertor, technik s vami dohodne, kde bude vyvŕtaná a ako bude kábel vedený ďalej.

  Ak chcete mať v byte aj televíziu, je vhodné kábel vytiahnuť až do miestnosti, kde bude televízor umiestnený. Ak nie je možné v byte vôbec vŕtať, môžete využiť alternatívu v podobe doplnkového zariadenia Devolo Magic 2 Wi-Fi Next. Toto zariadenie umožňuje bezdrôtové vytvorenie domácej siete cez elektrickú sieť a minimalizuje potrebu káblových rozvodov v byte.

  ilustračná fotka technika

  Samoinštalácia

  Neobjednali ste si technika? Nemusíte sa toho obávať. Je potrebné prepojiť ethernetovým LAN káblom (CAT5E) optický konventor, ktorý vám nainštaloval technik partnerskej inštalačnej firmy, so zariadením Wi-Fi router, ktorý ste od nás dostali pri podpise Zmluvy alebo kuriérom. S týmto vám pomôže návod, ktorý nájdete v časti Pomoc a podpora na našom webe. Po zapojení zariadení už nemusíte robiť nič. Zariadenia sa automaticky nakonfigurujú na nastavenia našej siete.

  Pokiaľ by ste mali obavu, že samoinštaláciu nezvládnete, prípadne s ňou budete mať problém, môžete sa na nás obrátiť obratom telefonicky na +421 800 500 555 a naši technici vám pomôžu služby zapojiť a nastaviť.

  ilustračná fotka internetového kábla

Spustenie služieb

Pre spustenie služieb použite sieťový kábel LAN, ktorý pripojte do optického konvertora do vstupu LAN 2, LAN 3 alebo LAN 4 (okrem LAN 1).

Druhý koniec toho istého kábla zapojte do modrého vstupu WAN Wi-Fi routera, ktorý vám doručil kuriér, podľa priloženého manuálu.

ilustračný obrázok správneho zapojenie zariadení

Prenos optického internetu do Orange

Ak zvažujete preniesť si vaše internetové pripojenie do Orange, môžete mať niekoľko otázok. Kedy presne sa prenos realizuje, aký je postup pre plynulé pripojenie služieb pri prenose alebo aké zariadenie je potrebné vrátiť?

Zistiť viac

Používanie optického internetu

Dostupné služby k internetu:

Služby je možné aktivovať aj prostredníctvom ktoréhokoľvek predajného miesta alebo nás môžete kontaktovať iným spôsobom.

Nefunguje vám internet?

Zo skúsenosti vieme, že komplikácie je možné často vyriešiť jednoduchými krokmi.

Najčastejšie otázky