Elektronická a Digitálna faktúra

Digitálna faktúra je nový jednoduchý a prehľadný spôsob zobrazenia faktúry, ktorý je dostupný bezplatne z mobilného telefónu, tabletu alebo počítača s prístupom na internet.

Digitálna faktúra Vám sprístupňuje:

 • okamžité zobrazenie faktúry priamo vo Vašom telefóne
 • prehľadné prezeranie jednotlivých položiek
 • jednoduché možnosti úhrady faktúry
 • benefity a prekvapenia pre zákazníkov Orangeu

Digitálna faktúra bude postupne aktivovaná všetkým zákazníkom využívajúcim súčasnú elektronickú faktúru.

Ak by ste radi využívali výhody Digitálnej faktúry čo najskôr, zavolajte nám na 905 a my Vám ju bezplatne aktivujeme.

Elektronická faktúra predstavuje komfortný prístup k fakturačným údajom:

 • faktúru si môžete podľa vlastnej potreby kedykoľvek vytlačiť,
 • je podpísaná zaručeným elektronickým podpisom,
 • je plnohodnotným daňovým dokladom.

Aktivujte si jednoducho a bezplatne Elektronickú faktúru a získajte:

archív faktúr, v ktorom nájdete faktúry za posledných 16 mesiacov (faktúry sa archivujú od momentu aktivácie služby),

podrobný rozpis hovorov v zákazníckej zóne Môj Orange.

Svoje faktúry môžete aj naďalej uhrádzať službou inkaso, v Zákazníckej zóne či prevodným príkazom. Pre viac informácií o možnostiach úhrady faktúry navštívte článok o spôsoboch platby.

Aktivácia Elektronickej faktúry

Elektronickú faktúru si jednoducho aktivujete v Zákazníckej zóne – sekcia hlasové služby. V závislosti na nastavení vášho účtu, bude na potvrdenie aktivácie potrebné uviesť buď rodné číslo zákazníka, alebo jedinečný štvormiestny identifikačný kód – ID kód. Tento kód si môžete vyžiadať v Zákazníckej zóne, kvôli vašej bezpečnosti vám ho doručíme SMS správou až nasledujúci pracovný deň.

aktivovať Elektronickú faktúru aktivovať Elektronickú faktúru

Službu Elektronická faktúra si môžete aktivovať tiež týmto spôsobom:

 • zaslaním SMS správy v tvare A na krátke číslo 962,
 • prostredníctvom Zákazníckej linky 905,
 • na ktoromkoľvek predajnom mieste spoločnosti Orange Slovensko a.s.

Zabezpečenie elektronickej faktúry

V rámci služby Elektronická faktúra si môžete zvoliť rôzny stupeň ochrany vašej faktúry:

 • faktúra bez zabezpečenia vo formáte PDF,
 • komprimovaná faktúra bez kryptovania (ZIP formát),
 • komprimovaná a kryptovaná faktúre (zašifrovaný ZIP archív; použitý algoritmus AES-256).

Heslo na dešifrovanie kryptovania získate pri aktivácii služby, je vám zaslané buď formou SMS, alebo doporučene poštou na vašu adresu. Toto heslo slúži aj na prístup k faktúram prostredníctvom aplikácie Elektronická faktúra na www.orange.sk. V prípade, že ste heslo zabudli, so žiadosťou o generovanie nového hesla sa na nás môžete obrátiť na Zákazníckej linke 905.

Upozornenie: V prípade, že si zmeníte heslo, novým heslom nedešifrujete faktúry, ktoré boli zašifrované pôvodným heslom. K faktúram kryptovaným pôvodným heslom sa však dostanete v zákazníckej zóne alebo v aplikácii Elektronická faktúra.

Najčastejšie otázky

Situácia je spôsobená nesprávnym filtrovaním správ považovaných za nevyžiadanú poštu. Server gmail.com označuje a následne presúva doručenú elektronickú faktúru do priečinka Spam. Ak vašu elektronickú faktúru nájdete v priečinku nevyžiadanej pošty, stačí po označení správy s elektronickou faktúrou kliknúť na tlačidlo „Toto nie je spam“ („Not a spam“ v anglickej verzii), čo zabezpečí presunutie správy do priečinka prijatej pošty a tiež zamedzí označovaniu elektronickej faktúry ako spamu v budúcnosti.

Služba Digitálna faktúra je úplne bezplatná. Dáta, ktoré sú využívané na jej zobrazenie, nie sú na území SR účtované. Čerpanie alebo účtovanie dát začína až po opustení stránky Digitálnej faktúry.

Stačí zájsť na predajné miesto alebo zavolať na zákaznícku linku 905.

Faktúry sú Vám doručované aj naďalej rovnakým spôsobom ako doteraz a navyše dostanete aj novú Digitálnu faktúru.

V Digitálnej faktúre v časti Fakturácia nájdete tlačidlo Podrobný rozpis hovorov, pomocou ktorého ste presmerovaný do Zákazníckej zóny, v ktorej nájdete podrobný rozpis hovorov, SMS a dát za posledný mesiac.

PDF verziu faktúry nájdete v prílohe e-mailu, ktorý Vám chodí na zadanú e-mailovú adresu. Ak Vám email nie je doručovaný, zavolajte nám na Zákaznícku linku 905 alebo zájdite na predajné miesto pre jej doplnenie.

Druhou možnosťou zobrazenia PDF verzie faktúry je tlačidlo Opisy faktúr, ktoré nájdete v Digitálnej faktúre v časti Fakturácia. Stlačením ste presmerovaný do Zákazníckej zóny, v ktorej si PDF verziu jednoducho zobrazíte, uložíte alebo vytlačíte.

Digitálnu faktúru si môžete prezerať v telefóne, tablete alebo Vašom počítači.

Digitálna faktúra je zasielaná spolu s Elektronickou faktúrou, ktorej je súčasťou a je rovnako bezplatná. Digitálna faktúra bola vytvorená pre prehľadnejšie a jednoduchšie zobrazenie Vašich faktúr, ktoré si môžete zobraziť priamo na svojom smartfóne a ihneď ich aj uhradiť.

Určite áno. Detaily faktúry sú zobrazené až po overení. Pokiaľ ste pri otváraní faktúry prihlásený v sieti Orange, dokážeme Vás overiť a faktúru zobrazíme len Vám. V prípade otvorenia faktúry cez Wifi sieť alebo pevné pripojenia Vás najprv overíme doplňujúcimi údajmi a následne Vám faktúru zobrazíme.

Ak ste našli nezrovnalosť vo svojej faktúre, prosím, kontaktujte nás komfortne z pohodlia svojho domova cez webový formulár.

To nás mrzí. Povedzte nám prosím, čo vám na stránke chýbalo:
Ak od nás potrebujete odpoveď, kontaktuje nás priamo.