Prvá pomoc s televíziou

Zo skúseností vieme, že najčastejšie komplikácie s televíznymi službami je možné odstrániť veľmi jednoduchými a rýchlymi úkonmi.

prvá pomoc s televíziou

Zo skúseností vieme, že najčastejšie komplikácie s televíznymi službami je možné odstrániť veľmi jednoduchými a rýchlymi úkonmi.

Nedostupnosť služieb

Aj tá najlepšia sieť si občas vyžaduje svoju údržbu. Pozrite sa, či sa práve nevykonáva technická údržba na vašej adrese.

Pozrite sa, kde prebieha údržba

Prvá pomoc

Skôr ako nám zavoláte, skontrolujte si zapojenie káblov a pripojenie zariadení. Sú to dosť časté problémy užívateľov, ktoré možno vyriešiť aj bez špecializovanej podpory. Ak to nepôjde ani potom, obráťte sa na našich expertov.

rýchla kontrola správneho zapojenia káblov
1

Rýchla kontrola správneho zapojenia káblov

Často sa stáva, že výpadok televízie je spôsobený len povytiahnutím káblov zo zariadení, ktoré ju u vás doma zabezpečujú (set-top box, router, televízor).

  • Skontrolujte zapojenie všetkých káblov a dotlačte ich do konektorov.
vypnutie a zapnutie wi-fi
2

Vypnutie a zapnutie, reštart zariadení pomáha

Váš set-top box je sieťové zariadenie, ktoré funguje nepretržite 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Občas mu pomôže, keď sa vypne a zapne (reštartuje). Tento jednoduchý úkon dokáže vyriešiť mnoho komplikácií s televíznymi službami.

Ako reštartovať set-top box?

  • Najjednoduchším spôsobom set-top box reštartujete tak, že ho odpojíte z elektrickej siete.
  • Počkajte najmenej 20 sekúnd.
  • Zapojte set-top box späť do elektrickej siete.
  • Počkajte približne minútu, kým začne set-top box pracovať, zapnite ho a vyskúšajte služby Orange TV.

V prípade, že reštart set-top boxu komplikácie s Orange TV cez kábelOrange TV cez internet nevyriešil, odporúčame preveriť funkčnosť samotného internetového pripojenia, cez ktoré Orange TV funguje.

Prvá pomoc s internetom
televízor s ovládačom
3

Nastavenie video vstupu na vašom televízore

Váš televízor má niekoľko vstupov pre príjem signálu - HDMI1, HDMI2, HDMI3, AV1 a iné. Niekedy sa stáva, že máte na vašom TV vybraný iný vstup signálu v akom máte zapojený Orange set-top box. Na obrazovke, tak vidíte informáciu – Žiadny signál.

Ako vybrať správny obrazový vstup na vašom televízore?

  • Pomocou diaľkového ovládača od vášho TV vyberte z menu televízora obrazový vstup HDMI, v ktorom máte zapojený Orange set-top box.
  • Niektoré televízory majú na svojich diaľkových ovládačoch tlačidlo pre výber obrazových vstupov (Na tlačidle je najčastejšie nápis SOURCE, INPUT, alebo ikonka obrazovky so šípkou).
chlap so ženou pri nastavovaní tv staníc
4

Nastavenie alebo obnovenie poradia TV staníc Orange TV na optike – pre set-top boxy EVO a Arris

Pre službu Orange TV cez kábel je možné nastaviť, ale aj obnoviť vlastné poradie vašich obľúbených staníc. Nastavenie vo vašom set-top boxe je jednoduché. Postup nájdete v pripravenom manuáli.

Manuál pre nastavenie

Mohlo by vás zaujímať

operátori za počítačom

Nahlásenie nefunkčnosti a výpadkov

žena s tabletmi

Návody a podpora pre Orange TV zariadenia

orange tv box

Orange TV box