Žiaci opäť dokázali, že im na budúcnosti planéty záleží

Žiaci opäť dokázali, že im na budúcnosti planéty záleží
Tlačové správy |

Vďaka školskému vzdelávaciemu programu Recyklohry, ktorého partnerom je aj spoločnosť Orange, sa podarilo minulý rok vyzbierať úctyhodný počet starých mobilov. Zapojili sa nielen školy, ktoré tak robia pravidelne, ale aj niekoľko nováčikov a znovu dokázali, že im záleží na ochrane životného prostredia.

Dvanásty ročník programu Recyklohry, ktorý prebiehal minulý rok na jeseň v materských, základných a stredných školách bol opäť úspešný. Žiakom sa tento rok podarilo vyzbierať 24 506 starých mobilov na 249 zapojených školách.

Environmentálny program Recyklohry spoločnosti ASEKOL SK už po štvrtýkrát podporila aj spoločnosť Orange. Tá sa už niekoľko rokov snaží o vzdelávanie a osvetu mládeže v oblasti recyklácie a ochrany životného prostredia.

„Nesmierne nás teší, že sa každý rok do Recyklohier zapája veľké množstvo škôl a žiaci majú záujem o zber starých mobilov, čím dokazujú, že témy ako udržateľnosť, recyklácia či ochrana životného prostredia im nie sú cudzie a pristupujú k nim zodpovedne,“ uviedla Andrea Ungvölgyi, CSR expertka v spoločnosti Orange Slovensko.

Spoločnosť piatim najaktívnejším školám poskytne granty v hodnote 1000 € na realizáciu zelených projektov a pre najšikovnejších zberačov si pripravila tablety ako poďakovanie a motiváciu aj naďalej pokračovať v zodpovednej recyklácií.

Počas tohto ročníka sa najviac starých mobilov vyzbieralo na Strednej odbornej škole v Dunajskej Strede. Hneď za nimi sa umiestnila Základná škola Vysoká nad Uhom, ďalej Základná škola Odorín, Základná škola s materskou školou Mútne a Základná škola v Nových Zámkoch. Z víťaznej školy pochádzajú aj traja najlepší zberači. Prvému sa podarilo odovzdať 426 mobilov, druhému 389 a tretiemu 368 mobilov.

„Sme radi, že sa nám podarilo dosiahnuť takéto pekné výsledky. Žiaci si vďaka tejto úlohe osvojili správny spôsob nakladania s elektro odpadom, čo je pre budúcnosť a ochranu životného prostredia i našej planéty nesmierne dôležité“, povedal Ronald Blaho, konateľ spoločnosti ASEKOL SK.

Odmenení neostali len žiaci z piatich najúspešnejších škôl, ostatné úspešné školy mali možnosť zabojovať o environmentálne divadielko, plecniaky od Abrfabr či knižnú odmenu. Navyše, aj pre usilovných učiteľov, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou programu, boli pripravené nákupné poukážky a  predplatné magazínu Forbes.

Kam kráčaš, 60 GHz a ako kvalitne?

Kam kráčaš, 60 GHz a ako kvalitne?

Článok Technológie/SMART |

Bezdrôtové nelicencované pásmo 60 GHz (57-66 GHz) prináša významné zlepšenie oproti existujúcim bezdrôtovým technológiám. Využíva vlastnosti vysokofrekvenčného spektra, ktoré poskytujú väčšiu šírku pásma a vysokú prenosovú rýchlosť.

Sme krajinou malých obci a 60 GHz môže priniesť zmenu ku skutočne vysokorýchlostnému pripojeniu

Sme krajinou malých obci a 60 GHz môže priniesť zmenu ku skutočne vysokorýchlostnému pripojeniu

Článok B2B Blog |

V súčasnosti je pri hodnotení kvality života v danej lokalite pripojenie k internetu stále dôležitejšie. Niektorí ľudia majú šťastie a majú prístup k vysokokapacitným technológiám, ako je optické vlákno alebo káblová sieť. Veľká časť obyvateľstva, najmä mimo veľkých bytových domov a veľkých miest tieto možnosti nemá a tam prichádza na rad najmä bezdrôtový prenos dát.

Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS): Základ úspechu v modernom podnikaní

Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS): Základ úspechu v modernom podnikaní

Článok B2B Blog |

V digitalizovanom svete je komunikácia kľúčovou súčasťou nielen bežného života, ale aj podnikania. S nárastom využívania vzdialených pracovných tímov a geograficky rozptýlených pobočiek firiem je dôležité mať spoľahlivý a bezpečný spôsob prenosu hlasu. A tu vstupuje na scénu Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS), moderné riešenie, ktoré zjednocuje hlasovú komunikáciu a poskytuje organizáciám množstvo výhod.