Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom
Článok B2B Blog |

Zabezpečte svoju firmu pred kybernetickými hrozbami a nečakanými výpadkami s našimi komplexnými riešeniami IT infraštruktúry. Objavte naše riešenia.

Riešenie firemnej IT infraštruktúry a bezpečnosti dnes vyžaduje komplexný prístup, ktorý presahuje jednotlivé izolované kroky. Ide o kombináciu služieb a opatrení, ktoré sa vzájomne prelínajú a poskytujú firme maximálnu bezpečnosť a spoľahlivosť.

Dávno sú preč časy, keď stačilo umiestniť servery niekam do kúta hocijakej miestnosti a použiť štandardný firewall na zabezpečenie siete, ktorý vyvolával pocit všemocnej bezpečnosti.

Dnes musíme klásť dôraz aj na fyzickú bezpečnosť a ochranu priestorov, kde sa nachádza firemná infraštruktúra. Jedným z optimálnych riešení je presun kritickej infraštruktúry do profesionálneho dátového centra. Zanedbanie komplexného pohľadu na tieto činnosti môže mať až fatálne následky v podobe nedostupnosti pre zákazníkov, straty dôveryhodnosti, úniku údajov až po nemožnosť vykonávať samotnú činnosť.

Súčasná éra nám ponúka možnosť virtualizovať infraštruktúru a nahradením fyzických zariadení virtuálnymi servermi zvýšiť flexibilitu a efektivitu.

V oblasti sieťovej bezpečnosti sa musíme presunúť z tradičného modelu “otvárania a zatvárania dverí“ do sféry kontroly a analýzy internetovej „premávky“, ktorá smeruje do a z firemnej siete a následne vykonať primerané opatrenia. Táto zmena umožňuje lepšiu ochranu voči DDoS útokom, phishingu, mallwaru a iným hrozbám. Kategorizácia IP adries, IDS/IPS by mala byť štandardnou súčasťou opatrení na zvýšenie bezpečnosti a zabezpečenie funkčnosti.

Všetky komponenty je potrebné správne poprepájať, zabezpečiť internetovú a dátovú konektivitu, a to je oblasť, v ktorej telekomunikačné spoločnosti, ako je naša, zohrávajú kľúčovú úlohu.

Naše služby sú navrhnuté a nastavené tak, aby zabezpečili vašu firmu komplexným riešením. Sme pripravení vám pomôcť s definovaním potrieb, návrhom, zmigrovaním, nastavením a prevádzkou IT infraštruktúry a bezpečnosti. Kvalita a komplexnosť poskytovateľa sa ukáže podľa rozsahu problematiky, ktorú je schopný zabezpečiť.

Veríme, že tento článok vám poskytol užitočné informácie o dôležitosti efektívneho zabezpečenia IT infraštruktúry pre vašu spoločnosť.

Ak máte otázky, alebo potrebujete konzultáciu, neváhajte nás kontaktovať. Orange Slovensko disponuje potrebným technologickým a odborným zázemím a naši odborníci sú pripravení poskytnúť vám všetky uvedené a mnohé ďalšie služby, s ktorými budete pripravení čeliť každodenným výzvam vo vašom podnikaní.

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Článok B2B Blog |

Vývoj mobilných sietí pokračuje rýchlym tempom a prináša revolúciu, ktorá mení spôsob, akým komunikujeme a pripájame zariadenia k internetu. V mnohých krajinách ako aj u nás dochádza k vypínaniu starších technológií, ako sú 2G a 3G, a k ich nahradzovaniu novšími, rýchlejšími a efektívnejšími sieťami, 4G a najmä 5G.

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

Článok B2B Blog |

V roku 2024 sa očakávajú zaujímavé zmeny v oblasti telekomunikácií a IT. Pozrime sa na päť hlavných trendov ako ich predpovedajú odborníci zo spoločnosti Orange Slovensko.

Výhody a výzvy 5G siete pre vašu firmu

Výhody a výzvy 5G siete pre vašu firmu

Článok Konektivita |

Aké výhody má 5G pre vašu firmu? Budeme však úprimní a v článku vám prezradíme aj to, s akými výzvami musíte počítať, ak ho plánujete implementovať.