Orange vypína 3G sieť, aby mohol ďalej vylepšovať parametre modernejších sietí, vrátane 5G

Orange vypína 3G sieť, aby mohol ďalej vylepšovať parametre modernejších sietí, vrátane 5G
Tlačové správy |

Už len posledný mesiac môžu zákazníci Orangeu používať 3G sieť. Mobilná dátová sieť tretej generácie slúžila zákazníkom od roku 2006. Medzičasom ju plnohodnotne nahradila novšia 4G a najmodernejšia 5G sieť a práve na rozvoj týchto sa chce operátor strategicky zamerať.

Orange po viac ako 17 rokoch vypne svoju 3G sieť. Jej plnohodnotnú funkčnosť garantuje len do 31. decembra 2023. „Vypnutie siete staršej generácie nám umožní sústrediť sa na novšie typy sietí, ktoré zákazníkom prinesú vyššiu kvalitu a lepšiu používateľskú skúsenosť. Uvoľnené frekvenčné pásma 3G siete plánujeme využiť pre vysokorýchlostné 4G a 5G siete, vďaka čomu budú tieto siete ešte silnejšie, robustnejšie aj kvalitnejšie. Plnohodnotnú funkčnosť 3G siete garantujeme všetkým zákazníkom do konca tohto roka,“ vysvetľuje Eric Maintenay, riaditeľ úseku informačných systémov a sietí spoločnosti Orange Slovensko.

Najmodernejšou 5G sieťou pokrýva Orange aktuálne už 65,6 % populácie Slovenska v 584 mestách a obciach a pokračuje v jej rozširovaní aj naďalej. Od spustenia 5G siete v máji 2021 v nej kontinuálne narastá objem zákazníkmi prenesených dát. Pre zachovanie vysokej úrovne zákazníckej skúsenosti, hlavne pokiaľ ide o dostupnosť a rýchlosť pripojenia, je preto rozširovanie pokrytia a priebežné posilňovanie jej celkovej kapacity nevyhnutné.

Absolútnej väčšiny zákazníkov sa vypnutie 3G siete nijako nedotkne, nakoľko drvivá väčšina prevádzky sa uskutočňuje v iných mobilných sieťach, ako je 3G sieť. Operátor však vyzýva zákazníkov, aby si overili, akú sieť podporuje ich zariadenie. Pokiaľ ich zariadenie podporuje len 2G / 3G sieť a zákazníci ho využívajú aj na prístup k internetu, je potrebné si do konca roka zabezpečiť zariadenie podporujúce 4G sieť. Rovnako je dôležité overiť typ SIM karty - v prípade, že zákazník využíva staršiu SIM kartu, ktorá nepodporuje prístup do 4G / 5G siete, je potrebné požiadať o jej výmenu za novú. Táto výmena je bezplatná.

S technickým vypínaním 3G siete začne Orange v januári 2024, vypínanie bude prebiehať postupne po jednotlivých lokalitách a definitívne ukončeniu tohto procesu je naplánované na koniec februára 2024.

Informácie pre zákazníkov v súvislosti s vypínaním 3G sú pre všetkých dostupné aj na stránke https://www.orange.sk/vypinanie-3g-siete.

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Článok B2B Blog |

Vývoj mobilných sietí pokračuje rýchlym tempom a prináša revolúciu, ktorá mení spôsob, akým komunikujeme a pripájame zariadenia k internetu. V mnohých krajinách ako aj u nás dochádza k vypínaniu starších technológií, ako sú 2G a 3G, a k ich nahradzovaniu novšími, rýchlejšími a efektívnejšími sieťami, 4G a najmä 5G.

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Článok B2B Blog |

Zabezpečte svoju firmu pred kybernetickými hrozbami a nečakanými výpadkami s našimi komplexnými riešeniami IT infraštruktúry. Objavte naše riešenia.

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

Článok B2B Blog |

V roku 2024 sa očakávajú zaujímavé zmeny v oblasti telekomunikácií a IT. Pozrime sa na päť hlavných trendov ako ich predpovedajú odborníci zo spoločnosti Orange Slovensko.