Orange rozširuje službu Online ochrana: Rodičom ponúkne novinku určenú na ochranu najmenších a prináša aj bezpečnostné riešenie pre počítače

Orange rozširuje službu Online ochrana: Rodičom ponúkne novinku určenú na ochranu najmenších a prináša aj bezpečnostné riešenie pre počítače
Tlačové správy |

Orange rozširuje svoju službu Online ochrana o ďalšie dva nové varianty - Online ochrana Deti a Online ochrana počítačov. Uzatvára tak svoj ekosystém služieb kybernetickej bezpečnosti a ako prvý operátor ponúka možnosť komplexnej ochrany všetkých zariadení zákazníka bez ohľadu na to, kde sa nachádza a ako sa do internetu pripája.

Pomocník pre rodičov a ochrana najmenších

Rozšírenie služby Online ochrana Deti poteší predovšetkým rodičov, ktorí si chcú byť istí, že ich deti pri používaní telefónu alebo iného smart zariadenia budú v bezpečí pred nástrahami online sveta. Služba ochráni až 10 zariadení, ktoré používajú deti, a to prostredníctvom antivírusovej aplikácie dostupnej pre operačné systémy Android a iOS. Rodič túto aplikáciu nainštaluje do zariadenia dieťaťa a všetko potrebné jednoducho nastaví cez webový portál. Služba ponúkne rodičom široké možnosti monitorovania a nastavenia obmedzení v zariadeniach, ktoré využíva ich dieťa alebo deti. Ochráni ich pred škodlivým a nebezpečným obsahom, zabráni tiež nadmernému používaniu internetu. Pomocou tejto služby môžu rodičia regulovať prístup aj ku konkrétnym aplikáciám (Facebook, Netflix, Tik-Tok, Snapchat a podobne). Služba Online ochrana Deti je spoplatnená sumou 2 € mesačne.

Nakoľko na bezpečnosti detí na internete Orangeu nesmierne záleží, dlhodobo sa sústredí aj na edukáciu zodpovedného využívania digitálnych technológií. Na portáli beznastrah.online zákazníkom, predovšetkým rodičom a učiteľom, ponúka užitočné rady, ako sa spolu s deťmi naučiť využívať internet zodpovedne a hlavne bezpečne a chrániť sa pred negatívnymi dopadmi používania digitálnych médií.

Počítač v bezpečí - Online ochrana PC

Nová služba Online ochrana PC je určené pre počítače s operačným systémom Windows a má funkciu plnohodnotnej antivírusovej ochrany pred rôznymi formami kybernetických hrozieb, vrátane phishingu, spyware, trójskych koní, ransomware, spamu a ďalších. Aplikácia umožňuje skenovať počítač, zachytiť potenciálne vírusy a tie uložiť do karantény. Umožňuje jednoduchú správu kategórií a výnimiek pre webstránky prostredníctvom webového portálu. Služba Online ochrana PC stojí 3 € mesačne. Zákazník si potrebnú aplikáciu jednoducho stiahne priamo z portálu Online ochrana.

Bezpečne v sieti Orange aj mimo nej

Dva nové varianty služby Online ochrana sú dôležitým doplnením portfólia služieb kybernetickej ochrany. Vďaka bezplatnej verzii služby Online ochrana, ktorá je automatickou súčasťou paušálov Go Safe, Plus a Yoxo, ako aj programov fixného internetu, sú zákazníci Orangeu už od roku 2022 chránení v jeho mobilnej (Online ochrana Basic) aj pevnej sieti (Online ochrana Doma) bez toho, aby si do svojich zariadení museli inštalovať akúkoľvek aplikáciu (tzv. on-net ochrana). Komerčná verzia služby, Online ochrana Smart zariadenia, ponúka rozšírenú ochranu aj mimo siete Orangeu, napríklad pri využívaní verejných Wi-Fi sietí alebo v roamingu (tzv. off-net ochrana). Služba Online ochrana je dostupná aj pre biznis paušály. Oproti verzii pre rezidenčných zákazníkov ponúka navyše možnosť manažovať prístupové práva používateľa. Túto funkcionalitu môžu využiť zamestnávatelia pre lepšiu ochranu zariadení zamestnancov pred nežiaducim obsahom.

Takmer 353 miliónov zablokovaných domén vďaka službe Online ochrana Opodstatnenosť služby Online ochrana dokazuje aj počet zablokovaných domén. Od apríla 2022 k dnešnému dňu bolo vďaka službe Online ochrana zablokovaných vyše 352 925 000 domén v mobilnej aj fixnej sieti, pričom denný priemer sa pohybuje okolo čísla 650 000. Zablokované domény sa v prevažnej miere týkajú phishingu alebo nejakej formy malware.

Službu Online ochrana prináša spoločnosť Orange Slovensko v spolupráci so spoločnosťou cyan Security Group.

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Článok B2B Blog |

Vývoj mobilných sietí pokračuje rýchlym tempom a prináša revolúciu, ktorá mení spôsob, akým komunikujeme a pripájame zariadenia k internetu. V mnohých krajinách ako aj u nás dochádza k vypínaniu starších technológií, ako sú 2G a 3G, a k ich nahradzovaniu novšími, rýchlejšími a efektívnejšími sieťami, 4G a najmä 5G.

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Článok B2B Blog |

Zabezpečte svoju firmu pred kybernetickými hrozbami a nečakanými výpadkami s našimi komplexnými riešeniami IT infraštruktúry. Objavte naše riešenia.

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

Článok B2B Blog |

V roku 2024 sa očakávajú zaujímavé zmeny v oblasti telekomunikácií a IT. Pozrime sa na päť hlavných trendov ako ich predpovedajú odborníci zo spoločnosti Orange Slovensko.