Orange bude spolupracovať s elektrotechnikmi v Piešťanoch. Podporí robotiku cez IoT

Orange a piešťanskí elektrotechnici sa dohodli na spolupráci. Participovať budú na projektoch, ktoré spájajú robotiku a internet vecí.
Orange a Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Piešťanoch podpísali Memorandum o spolupráci. Orange škole a študentom bezplatne sprístupní používanie IoT služieb mobilnej siete NB-IoT a LTE Cat-M. Pomôže tiež so získaním know-how pre nasadenie zariadení využívajúcich uvedené siete.
Piešťanskí študenti elektrotechniky so zameraním na robotiku pracujú na svojich IoT projektoch aj s podporou legendárneho konštruktéra mikropočítačov Romana Kišša – autora prvého československého osobného počítača PMD85. V rámci zamerania na robotiku s využitím IoT (Robotics driven by IoT) riešia výzvy v oblasti telemetrie, odpadového hospodárstva, dopravy a ďalších odvetví využiteľných pre zefektívnenie úkonov v bežnej praxi.
„Pre nás je takáto spolupráca zmysluplným spojením s veľkým potenciálom – máme technológie a možnosti, ktorými môžeme podporiť mladých ľudí v ich snahe pracovať na sebe. Je dôležité vytvoriť študentom čo najlepšie podmienky, priblížiť ich k praxi a motivovať ich tak pracovať na sebe, aby sa do budúcnosti mohli stať hodnotou pre celú spoločnosť,“ hovorí Eric Maintenay, IT riaditeľ Orangeu.
A ako výstižne zhrnul riaditeľ SPŠE Piešťany Mgr. Jozef Kolník: „Spolu tvoríme budúcnosť.“

Kam kráčaš, 60 GHz a ako kvalitne?
Bezdrôtové nelicencované pásmo 60 GHz (57-66 GHz) prináša významné zlepšenie oproti existujúcim bezdrôtovým technológiám. Využíva vlastnosti vysokofrekvenčného spektra, ktoré poskytujú väčšiu šírku pásma a vysokú prenosovú rýchlosť.

Sme krajinou malých obci a 60 GHz môže priniesť zmenu ku skutočne vysokorýchlostnému pripojeniu
V súčasnosti je pri hodnotení kvality života v danej lokalite pripojenie k internetu stále dôležitejšie. Niektorí ľudia majú šťastie a majú prístup k vysokokapacitným technológiám, ako je optické vlákno alebo káblová sieť. Veľká časť obyvateľstva, najmä mimo veľkých bytových domov a veľkých miest tieto možnosti nemá a tam prichádza na rad najmä bezdrôtový prenos dát.

Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS): Základ úspechu v modernom podnikaní
V digitalizovanom svete je komunikácia kľúčovou súčasťou nielen bežného života, ale aj podnikania. S nárastom využívania vzdialených pracovných tímov a geograficky rozptýlených pobočiek firiem je dôležité mať spoľahlivý a bezpečný spôsob prenosu hlasu. A tu vstupuje na scénu Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS), moderné riešenie, ktoré zjednocuje hlasovú komunikáciu a poskytuje organizáciám množstvo výhod.