Orange bude spolupracovať s elektrotechnikmi v Piešťanoch. Podporí robotiku cez IoT
Orange a piešťanskí elektrotechnici sa dohodli na spolupráci. Participovať budú na projektoch, ktoré spájajú robotiku a internet vecí.
Orange a Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Piešťanoch podpísali Memorandum o spolupráci. Orange škole a študentom bezplatne sprístupní používanie IoT služieb mobilnej siete NB-IoT a LTE Cat-M. Pomôže tiež so získaním know-how pre nasadenie zariadení využívajúcich uvedené siete.
Piešťanskí študenti elektrotechniky so zameraním na robotiku pracujú na svojich IoT projektoch aj s podporou legendárneho konštruktéra mikropočítačov Romana Kišša – autora prvého československého osobného počítača PMD85. V rámci zamerania na robotiku s využitím IoT (Robotics driven by IoT) riešia výzvy v oblasti telemetrie, odpadového hospodárstva, dopravy a ďalších odvetví využiteľných pre zefektívnenie úkonov v bežnej praxi.
„Pre nás je takáto spolupráca zmysluplným spojením s veľkým potenciálom – máme technológie a možnosti, ktorými môžeme podporiť mladých ľudí v ich snahe pracovať na sebe. Je dôležité vytvoriť študentom čo najlepšie podmienky, priblížiť ich k praxi a motivovať ich tak pracovať na sebe, aby sa do budúcnosti mohli stať hodnotou pre celú spoločnosť,“ hovorí Eric Maintenay, IT riaditeľ Orangeu.
A ako výstižne zhrnul riaditeľ SPŠE Piešťany Mgr. Jozef Kolník: „Spolu tvoríme budúcnosť.“
5 tipov, ako využiť Microsoft Copilot na zefektívnenie vašej práce
Predstavte si osobného asistenta, ktorý dokáže z chaosu každodenných úloh vytvoriť efektívny systém. Taký je Microsoft Copilot, integrovaný priamo do aplikácií balíka Microsoft 365. Orange je tu, aby podporil vaše podnikanie a pomohol vám naplno využiť potenciál Copilota – od automatizácie rutinných úloh až po kreatívnu podporu pri tvorbe dokumentov. Objavte, ako tento asistent na báze umelej inteligencie mení pravidlá hry v modernom biznise.
Biznis konektivita ako kľúčový prvok podnikania: Na čo sa zamerať pri výbere a zabezpečení
Biznis konektivita už dávno nie je len výhodou, ale nevyhnutnou súčasťou úspešného podnikania. V dnešnom digitálnom svete, kde sa informácie šíria neuveriteľnou rýchlosťou, je spoľahlivé a najmä bezpečné pripojenie k internetu a vnútrofiremným systémom absolútnou nevyhnutnosťou.
DDoS útoky: Čo sú a ako sa voči nim chrániť
DDoS útoky (Distributed Denial of Service) sú jednou z najväčších hrozieb pre internetovú infraštruktúru. Ich cieľom je zahltiť sieť alebo systém obrovským množstvom falošných požiadaviek, čím sa legitímnym používateľom zablokuje prístup k službám. Tento typ útoku bol kedysi dostupný len pre skúsených hackerov, dnes si však DDoS útok môžete doslova objednať na internete.