Keď internet vecí pomáha s chladením potravín

Keď internet vecí pomáha s chladením potravín
Článok B2B Blog |

Inovácie neustále zlepšujú svet každého z nás, o tom niet pochýb. Výnimkou nie sú ani obchodné reťazce, ktoré neustále technologicky napredujú, aby svojim zákazníkom dodali prvotriednu kvalitu potravín. Živým príkladom je sieť COOP Jednota, ktorá spojila sily s Orangeom pri unikátnom projekte.

Inovatívna technológia spočíva v inteligentom meracom systéme, ktorý monitoruje teplotu a vlhkosť v chladiarenských a mraziarenských zariadeniach. Prostredníctvom komplexného monitoringu spotreby energie sa zvyšuje čerstvosť a kvalita potravín.

„Orange pomáha v stovkách prevádzok COOP Jednota po celom Slovensku, kde viac ako šesťtisíc senzorov dohliada na správne fungovanie v chladiacich zariadeniach. Automatizované meranie teplôt v pravidelných intervaloch zabezpečuje, že sa k spotrebiteľom dostávajú chladené a mrazené potraviny, ktoré majú potrebnú kvalitu,“ vysvetlil Peter Bäuml, manažér IT riešení pre B2B zákazníkov Orangeu.

Benefitov pre zákazníka je hneď niekoľko. „Kombináciou získaných dát môžeme optimalizovať a priamo znižovať spotrebu elektrickej energie, čo následne vplýva nielen na samotné náklady, ale aj na ochranu životného prostredia. Ďalším benefitom je čo najdlhšie udržiavanie čerstvosti a kvality jednotlivých tovarov,“ povedal Michal Švrček, riaditeľ sekcie IT a služieb v COOP Jednote Slovensko.

Inteligentný monitoring je založený na meračoch, ktoré fungujú na princípe senzorov. Prostredníctvom vopred nastavených intervalov vykonávajú pravidelné merania, ktorých výsledky prostredníctvom mobilnej siete operátora odosielajú do jednotlivých platforiem.

Zodpovedný pracovník tak má k dispozícii grafy a tabuľky, kde sú uvedené záznamy o nameraných teplotách či o spotrebe energie v konkrétnom čase. V prípade neštandardnej situácie, ako je napríklad nárast či naopak neželaný pokles teploty v zariadení, senzor odošle upozornenie vo forme SMS, prípadne e-mailu. Zamestnanec tak môže reagovať na vzniknutú situáciu v predajni a zabráni neželaným energetickým a finančným stratám. Systém takto zaručí automatizované a pravidelné kontroly potravín, ktorá je navyše nad rámec zákona.

Výhodou systému je jednoduchá inštalácia, ktorá je bez potreby napájania ďalšieho zariadenia. Všetky zozbierané dáta z tisícok senzorov sa dajú vyhodnocovať a analyzovať v podstate okamžite z akéhokoľvek miesta na svete. Prostredníctvom kalibračného módu je možné vykonať kalibráciu na viacerých senzoroch súčasne.

V prípade potreby je možné smart technológiu IoT prepojiť aj s inými typmi senzorov, ako sú napríklad elektromery, vodomery a mnohé iné, aké dnes poznáme aj z bežných smart domácností. Orange vám inteligentné riešenie pre firmu doslova ušije na mieru – stačí konkretizovať vaše požiadavky na riešenie alebo jednoducho popísať problém. O návrh riešenia sa už postará Orange.

Bližšie informácie o inteligentom systéme kontroly chladenia pre COOP Jednota sa dozviete vo video rozhovore TU.

Na firemné dáta si dávajte pozor. Hackeri svoje triky neustále menia

Na firemné dáta si dávajte pozor. Hackeri svoje triky neustále menia

Článok B2B Blog |

Zamestnanci ako tzv. koncoví používatelia sú z pohľadu kybernetickej bezpečnosti jedným z najkritickejších článkov a akékoľvek útoky cielené na nich môžu zásadne ovplyvniť fungovanie celej firmy. Keďže sofistikovanosť útokov sa neustále zvyšuje, podniky sa musia čo najefektívnejšie zabezpečiť voči možným hrozbám.

Spoľahlivý firemný internet so záložným pripojením aj bez vlastného IT oddelenia

Spoľahlivý firemný internet so záložným pripojením aj bez vlastného IT oddelenia

Článok B2B Blog |

Malým a stredným podnikom sme ušili na mieru službu Internet pre firmy. Vďaka nej sa už nemusíte trápiť otázkou, cez ktorú mobilnú či fixnú technológiu bude najlepšie vašu firmu pripojiť do internetu. Zvolíte si len profil služby a zvyšok vybavíme za vás. Súčasťou služby je aj záložné pripojenie pre neočakávané situácie.

Orange Back2Business #9: Aby vám zle zapojený kábel nevyradil celú firmu, overte si stav bezpečnosti

Orange Back2Business #9: Aby vám zle zapojený kábel nevyradil celú firmu, overte si stav bezpečnosti

Video Technológie/SMART |

V seriáli Back2Business venovanom firemným zákazníkom sa rozprávame o biznise, inováciách, bezpečnosti a konkrétnych B2B riešeniach. Tentokrát o spoločnom riešení Orangeu a ESETu, vďaka ktorému môžete vo vašej firme predísť vážnym problémom a byť o krok vpred pred heckermi.