Modernizácia sietí Orangeu významne napreduje: Vysokorýchlostná 5G sieť dostupná pre viac ako 25 % populácie, vypínanie 3G siete už do konca 2023

Modernizácia sietí Orangeu významne napreduje: Vysokorýchlostná 5G sieť dostupná pre viac ako 25 % populácie,  vypínanie 3G siete už do konca 2023
Tlačové správy |

Vysokorýchlostná 5G sieť Orangeu je aktuálne dostupná pre štvrtinu populácie Slovenska, Orange s jej výstavbou pokračuje ďalej. V budúcom roku bude budovanie 5G siete akcelerovať, pričom do konca roka 2023 plánuje operátor jej pokrytie minimálne zdvojnásobiť. Zároveň pristúpi k skoršiemu vypnutiu 3G siete, a to už do konca roka 2023.

Už mesiac pred koncom roka Orange dosiahol plánované 20 % pokrytie populácie Slovenska 5G sieťou, pričom s jej budovaním pokračoval aj ďalej. Vysokorýchlostnou 5G sieťou na sklonku roka 2022 pokrýva už 25,2 % populácie v 140 mestách a obciach na Slovensku a do konca toho budúceho chce pokrytie minimálne zdvojnásobiť. Ďalšie rozširovanie vysokorýchlostnej 5G siete bude zamerané primárne na mestá a lokality s potenciálom pre biznisových zákazníkov s cieľom maximalizovať jej dostupnosť pre čo najširšiu škálu jej používateľov.

V súvislosti s ďalšou modernizáciou 4G siete, ako aj budovaním 5G siete sa Orange rozhodol pre skoršie vypnutie 3G siete, a to už k 31.12.2023. Vypnutie sietí starších generácií umožní Orangeu sústrediť sa na novšie typy sietí, ktoré zákazníkom prinesú vyššiu kvalitu a lepšiu používateľskú skúsenosť. Vďaka vylepšeným parametrom 4G siete a budovaniu 5G siete bude schopný poskytovať zákazníkom ešte kvalitnejšie služby a dátovo náročnejšie IoT riešenia. Tieto kľúčové benefity pre zákazníkov sa vypnutím starších typov sietí podarí zabezpečiť bez zásadnej zmeny ponuky, pričom sa zároveň obmedzí negatívny dopad na životné prostredie.

„3G sieť, ktorá je dostupná pre 95 % populácie, využíva stále menej zákazníkov, dokonca menej ako sme očakávali. V súvislosti s ďalším rozširovaním 5G siete nám vypnutie 3G siete dáva jedinečnú príležitosť sústrediť sa na budovanie tej najlepšej 5G siete na Slovensku. Vďaka skoršiemu vypnutiu 3G siete sa nám naskytne výborná príležitosť posilniť 5G sieť o pásmo z 3G siete a akcelerovať tým našu 5G stratégiu, ktorá, veríme, bude prínosom pre všetkých našich zákazníkov,“ hovorí Eric Maintenay, riaditeľ úseku informačných systémov a sietí spoločnosti Orange Slovensko.

Orange plánuje frekvenčné pásma 3G siete, najmä 2100 Mhz, využiť pre vysokorýchlostnú 5G sieť, ostatné spektrá pre 4G/LTE sieť, vďaka čomu budú tieto siete ešte silnejšie, robustnejšie a aj kvalitnejšie. 2G sieť plánuje Orange vypnúť medzi rokmi 2018-2030.

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Článok B2B Blog |

Vývoj mobilných sietí pokračuje rýchlym tempom a prináša revolúciu, ktorá mení spôsob, akým komunikujeme a pripájame zariadenia k internetu. V mnohých krajinách ako aj u nás dochádza k vypínaniu starších technológií, ako sú 2G a 3G, a k ich nahradzovaniu novšími, rýchlejšími a efektívnejšími sieťami, 4G a najmä 5G.

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Článok B2B Blog |

Zabezpečte svoju firmu pred kybernetickými hrozbami a nečakanými výpadkami s našimi komplexnými riešeniami IT infraštruktúry. Objavte naše riešenia.

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

Článok B2B Blog |

V roku 2024 sa očakávajú zaujímavé zmeny v oblasti telekomunikácií a IT. Pozrime sa na päť hlavných trendov ako ich predpovedajú odborníci zo spoločnosti Orange Slovensko.