Nadácia Orange prinesie na festival Atmosféra aj tému internetovej bezpečnosti

Nadácia Orange prinesie na festival Atmosféra aj tému  internetovej bezpečnosti
Tlačové správy |

Hovoriť o bezpečnosti na internete, učiť rodičov pochopeniu a otvorene diskutovať je nesmierne dôležité. Aj preto tému online bezpečnosti, digitálnych zručností, rizík a nástrah online prostredia a ich vplyvu na psychické prežívanie detí a mladých ľudí prináša Nadácia Orange na festival Atmosféra, ktorého je hlavným partnerom.

Víkendový festival v podmanivej prírode Hontianskych Nemiec sa stal obľúbeným najmä vďaka komornej atmosfére. Už po desiatykrát privíta podujatie všetkých priaznivcov hudby, kinematografie, divadla či podnetných diskusií. „Buďme spolu. Zabudnime na plné kalendáre, dovolenky, výhovorky a iné nezmysly. Dnes to potrebujeme viac, ako kedykoľvek predtým. Nepolarizujme, hľadajme mosty a to, čo nás spája. Atmosféra je jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou, “pozýva hlavná organizátorka festivalu, Gretka Pavlovová.

Jedinečné Machovisko

Prvý augustový víkend od 5. do 7. augusta nebude v lesoch nad Krupinou chýbať ani Nadácia Orange, ktorá je hlavným partnerom unikátneho festivalu. „Návštevníkom festivalu chceme dať do pozornosti tému internetovej bezpečnosti, nástrah a rizík online sveta, ktorým deti a mladí ľudia čelia a poskytnúť rady a odporúčania, ako im my dospelí môžeme pomáhať a v tomto svete ich sprevádzať. Veľa sa dozvedia v diskusii s odborníkmi z IPčka Zuzanou Juránekovou a Marekom Madrom, ktorú sme nazvali Ako na digitálne rodičovstvo. Zároveň sa môžu rodičia s konkrétnymi problémami poradiť s odborníkmi v Klube Machovisko, ktorého časť prenáša práve na festival,“ opisuje, čo návštevníkov čaká, Andrea Ungvölgyi, správkyňa Nadácie Orange. Cieľom je preniesť na festival koncept klubu Machovisko, ktoré minulý rok v Bratislave otvorila Nadácia Orange s IPčkom, s cieľom reagovať na aktuálnu potrebu poskytovania diskrétnej pomoci pre mladých ľudí s duševnými ťažkosťami. Tie často spôsobujú aj nástrahy digitálneho sveta, na čo Nadácia Orange spolu Orangeom dlhodobo upozorňujú viacerými aktivitami  prostredníctvom či Festivalu pre dušu, špecializovanej webstránky beznastrah.online či príručky Bez nástrah online, ktorá je dostupná v kníhkupectvách a budú ju môcť získať aj návštevníci festivalu.

Osobne o online svete

V srdci prírody, na stagei Diskusný les, sa rodičia dozvedia ako na digitálne rodičovstvo, aké nástrahy číhajú na mladých ľudí ale najmä, ako im vedia pomôcť. Lab powered by Nadácia Orange poskytne praktický náhľad na moderné digitálne technológie, ako 3D tlačiareň alebo laser cutter, z ktorého si návštevníci budú môcť vyrobiť drevený prívesok. Pre kreatívne duše sú v zóne Nadácie Orange pripravené antistresové maľovanky či muzikoterapia. Oddych dožičí relaxačná zóna s tuli vakmi, kde si každý môže vychutnať osviežujúce limonády či kávu.

Špeciálne inštalácie v zóne Nadácie Orange

Zóna Nadácie Orange bude na festivale Atmosféra opäť najmä oázou pokoja a oddychu, priestoru na osobné rozhovory z odborníkmi z IPčka. Novinkou tohto ročníka sú dve inštalácie – zrkadlová stena, s nápisom „You are good enough“, pred ktorou sa návštevníci môžu odfotiť a pripomenúť si, ako veľmi je pre vnútorné prežívanie prijímať sa takými ako sú. Nadácia Orange prinesie na festival aj jedinečnú objímaciu stenu, kde si ktokoľvek môže prísť po vrúcne objatie, ktoré navodí pocit bezpečia, dobrú náladu, znižuje stres a vplýva na našu celkovú pohodu

Počas festivalu môžu zákazníci Orangeu posielať ľubovoľné SMS na krátke číslo 808 a prispieť tak organizácii IPčko sumou 1 €. Výťažok bude použitý na psychologickú pomoc mladým ľuďom.

Kam kráčaš, 60 GHz a ako kvalitne?

Kam kráčaš, 60 GHz a ako kvalitne?

Článok Technológie/SMART |

Bezdrôtové nelicencované pásmo 60 GHz (57-66 GHz) prináša významné zlepšenie oproti existujúcim bezdrôtovým technológiám. Využíva vlastnosti vysokofrekvenčného spektra, ktoré poskytujú väčšiu šírku pásma a vysokú prenosovú rýchlosť.

Sme krajinou malých obci a 60 GHz môže priniesť zmenu ku skutočne vysokorýchlostnému pripojeniu

Sme krajinou malých obci a 60 GHz môže priniesť zmenu ku skutočne vysokorýchlostnému pripojeniu

Článok B2B Blog |

V súčasnosti je pri hodnotení kvality života v danej lokalite pripojenie k internetu stále dôležitejšie. Niektorí ľudia majú šťastie a majú prístup k vysokokapacitným technológiám, ako je optické vlákno alebo káblová sieť. Veľká časť obyvateľstva, najmä mimo veľkých bytových domov a veľkých miest tieto možnosti nemá a tam prichádza na rad najmä bezdrôtový prenos dát.

Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS): Základ úspechu v modernom podnikaní

Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS): Základ úspechu v modernom podnikaní

Článok B2B Blog |

V digitalizovanom svete je komunikácia kľúčovou súčasťou nielen bežného života, ale aj podnikania. S nárastom využívania vzdialených pracovných tímov a geograficky rozptýlených pobočiek firiem je dôležité mať spoľahlivý a bezpečný spôsob prenosu hlasu. A tu vstupuje na scénu Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS), moderné riešenie, ktoré zjednocuje hlasovú komunikáciu a poskytuje organizáciám množstvo výhod.