Orange TV Box počúva na slovo. Orange opäť vylepšil svoj smart set-top box

Orange TV Box počúva na slovo. Orange opäť vylepšil svoj smart set-top box
Tlačové správy |

Interaktívny Orange TV Box prináša v máji pár noviniek, ktoré znamenajú ešte viac komfortu pri používaní Orange TV. Hlasové ovládanie umožňuje ešte jednoduchšiu komunikáciu s televíziou a pripojenie k Wi-Fi routru dáva možnosť sledovať TV bez káblov a prakticky kdekoľvek.

Čo nové teda prináša multimediálny Orange TV Box svojim zákazníkom?

Hlasové diktovanie

Diaľkový ovládač k Orange TV Boxu je špecifický vo viacerých veciach. Jednak sa páruje cez Bluetooth, čo znamená, že nie je potrebné mieriť presne na set-top box, aby sa signál z ovládača dostal k televízoru. Zároveň to zákazníkovi dáva aj väčšie možnosti na umiestnenie set-top boxu (pokojne aj za sklom). Ďalšou zaujímavosťou je ovládateľný mikrofón integrovaný v diaľkovom ovládači, čo prináša zjednodušenie a väčší komfort pri práci s aplikáciami či niektorými funkciami. Nie je potrebné pokyny vpísať prostredníctvom virtuálnej klávesnice, stačí stlačiť ikonku mikrofónu a nadiktovať pokyn.

  • Zákazník tak môže napríklad aktivovať hlasového Google asistenta, ktorý vie vyhľadať informácie na internete, spúšťať a ovládať rôzne aplikácie alebo odpovedať na otázky z rôznych oblastí.
  • Mikrofón tiež umožňuje nadiktovať priamo set-top boxu, čo má hľadať – či už v aplikácii (napr. YouTube) alebo vo funkcii „Hľadať“, ktorá je v menu Orange TV Boxu. Hlasové diktovanie tak pohodlne nahradí manuálne písanie. Zákazník si vďaka tomu môže veľmi jednoducho a pohodlne vyhľadať TV stanicu, obľúbený film či seriál.

Pripojenie cez Wi-Fi

  • Orange TV Box si zákazník po novom môže jednoducho pripojiť k Wi-Fi routeru. Dá sa to prostredníctvom tzv. Wi-Fi dongle, ktorý je dostupný k službe Orange TV cez internet. To znamená opäť menej káblov v domácnosti a tiež možnosť sledovať televíziu prakticky kdekoľvek, kde je internetové pripojenie.

O zariadení Orange TV Box

Orange TV Box je multimediálny set-top box, ktorý v súčasnosti dostane prakticky každý zákazník pri aktivácii služby Orange TV. Zariadenie využíva operačný systém Android TV, podporuje prehrávanie obsahu v 4K rozlíšení a inštaláciu doplnkových aplikácií. Zákazník si ho tak môže prepojiť s ďalšími zariadeniami – od prepojenia so slúchadlami, soundbarom či hernými ovládačmi cez zrkadlenie obrazovky telefónu priamo na televízore až po inštalácie a využívanie služieb tretích strán (napr. HBO Max, YouTube, Spotify či hry dostupné v Google play).A v neposlednom rade kladie dôraz aj na ekológiu. Samotné telo set-top boxu je z 99 % vyrobené z recyklovaných plastov a rovnako je z recyklovaných materiálov aj kompaktné balenie zariadenia, ktoré je znovu 100 % recyklovateľné.

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Článok B2B Blog |

Vývoj mobilných sietí pokračuje rýchlym tempom a prináša revolúciu, ktorá mení spôsob, akým komunikujeme a pripájame zariadenia k internetu. V mnohých krajinách ako aj u nás dochádza k vypínaniu starších technológií, ako sú 2G a 3G, a k ich nahradzovaniu novšími, rýchlejšími a efektívnejšími sieťami, 4G a najmä 5G.

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Článok B2B Blog |

Zabezpečte svoju firmu pred kybernetickými hrozbami a nečakanými výpadkami s našimi komplexnými riešeniami IT infraštruktúry. Objavte naše riešenia.

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

Článok B2B Blog |

V roku 2024 sa očakávajú zaujímavé zmeny v oblasti telekomunikácií a IT. Pozrime sa na päť hlavných trendov ako ich predpovedajú odborníci zo spoločnosti Orange Slovensko.