Orange rozširuje službu Online ochrana o špeciálnu aplikáciu pre ešte lepšiu bezpečnosť zákazníkov

Orange rozširuje službu Online ochrana o špeciálnu aplikáciu pre ešte lepšiu bezpečnosť zákazníkov
Tlačové správy |

Orange prichádza s novou aplikáciou pre Android a iOS, ktorá zaistí ešte lepšiu bezpečnosť zákazníkov v online prostredí. Operátor rozširuje základnú bezplatnú službu Online ochrana o možnosť chrániť mobilné smart zariadenia zákazníka aj mimo siete Orange, napríklad vo verejných Wi-Fi sieťach, v roamingu a podobne.

Bezplatná služba Online ochrana, ktorú priniesol Orange začiatkom tohto roka ako vôbec prvý operátor na Slovensku, dokáže zariadenia prihlásené v jeho mobilnej a pevnej sieti ochrániť pred škodlivým obsahom ešte predtým, ako by sa do nich mohol dostať a ohroziť tak ich majiteľov. Nová spoplatnená verzia služby túto ochranu rozširuje a zabezpečí smart zariadenie zákazníka aj v iných mobilných sieťach, vrátane verejných Wi-Fi sietí a roamingu. Zákazník tak bude pred nástrahami internetu chránený aj vtedy, ak práve nebude prihlásený v sieti Orange.

„Kybernetická bezpečnosť zákazníkov je pre nás prioritou a náš prísľub neustále zlepšovať ich ochranu napĺňame do bodky. Tak, ako sme na začiatku roka sľúbili, rozširujeme službu Online ochrana - zatiaľ čo doterajšia základná verzia služby bola bezplatnou súčasťou Go Safe paušálov a chránila zákazníkov v sieti Orange, od 18. novembra prinášame jej komerčné rozšírenie pre ochranu aj mimo našej siete. Vďaka nemu sa tak naši zákazníci môžu cítiť bezpečne aj pri prihlasovaní sa do rôznych verejných Wi-Fi sietí v reštauráciách, kaviarňach, na letiskách a ďalších miestach s možnosťou Wi-Fi pripojenia, prípadne v akejkoľvek mobilnej sieti v zahraničí počas roamingu. Pre využitie novej služby je okrem jej aktivácie potrebné si do mobilného zariadenia stiahnuť aplikáciu, ktorú sme špeciálne pre tento účel vyvinuli. Dostupná je pre Android aj iOS zariadenia,“ vysvetľuje Martin Hromkovič, riaditeľ úseku marketingu pre rezidenčných zákazníkov a značky spoločnosti Orange Slovensko.

Novú službu Online ochrana Smart zariadenia si zákazník môže aktivovať v ktorejkoľvek predajni, na zákazníckej linke alebo najjednoduchšie priamo v aplikácii Môj Orange. Jej cena sú 2 € mesačne. Aplikácia, ktorej nainštalovanie do mobilného zariadenia je nevyhnutné pre využitie služby, je bezplatne dostupná v Google Play aj Apple Store.

Hlavnými benefitmi služby Online ochrana sú ochrana pred kybernetickými hrozbami ako phishing, spam, spyware, trójske kone, ransomware a podobne. Potenciálne hrozby sú tak zablokované ešte predtým, ako sa môžu dostať do zariadenia zákazníka, a to bez nutnosti čokoľvek inštalovať. V bezplatnej verzií ponúka zákazníkom túto ochranu v sieti Orange, v komerčnej verzii aj mimo nej.

Služba je za rovnakú cenu dostupná aj pre biznis paušály. Oproti verzii pre rezidenčných zákazníkov ponúka navyše možnosť manažovať prístupové práva používateľa. Túto funkcionalitu môžu využiť zamestnávatelia pre lepšiu ochranu zariadení zamestnancov pred nežiaducim obsahom.

Kam kráčaš, 60 GHz a ako kvalitne?

Kam kráčaš, 60 GHz a ako kvalitne?

Článok Technológie/SMART |

Bezdrôtové nelicencované pásmo 60 GHz (57-66 GHz) prináša významné zlepšenie oproti existujúcim bezdrôtovým technológiám. Využíva vlastnosti vysokofrekvenčného spektra, ktoré poskytujú väčšiu šírku pásma a vysokú prenosovú rýchlosť.

Sme krajinou malých obci a 60 GHz môže priniesť zmenu ku skutočne vysokorýchlostnému pripojeniu

Sme krajinou malých obci a 60 GHz môže priniesť zmenu ku skutočne vysokorýchlostnému pripojeniu

Článok B2B Blog |

V súčasnosti je pri hodnotení kvality života v danej lokalite pripojenie k internetu stále dôležitejšie. Niektorí ľudia majú šťastie a majú prístup k vysokokapacitným technológiám, ako je optické vlákno alebo káblová sieť. Veľká časť obyvateľstva, najmä mimo veľkých bytových domov a veľkých miest tieto možnosti nemá a tam prichádza na rad najmä bezdrôtový prenos dát.

Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS): Základ úspechu v modernom podnikaní

Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS): Základ úspechu v modernom podnikaní

Článok B2B Blog |

V digitalizovanom svete je komunikácia kľúčovou súčasťou nielen bežného života, ale aj podnikania. S nárastom využívania vzdialených pracovných tímov a geograficky rozptýlených pobočiek firiem je dôležité mať spoľahlivý a bezpečný spôsob prenosu hlasu. A tu vstupuje na scénu Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS), moderné riešenie, ktoré zjednocuje hlasovú komunikáciu a poskytuje organizáciám množstvo výhod.