Orange rozširuje službu Online ochrana o špeciálnu aplikáciu pre ešte lepšiu bezpečnosť zákazníkov

Orange rozširuje službu Online ochrana o špeciálnu aplikáciu pre ešte lepšiu bezpečnosť zákazníkov
Tlačové správy |

Orange prichádza s novou aplikáciou pre Android a iOS, ktorá zaistí ešte lepšiu bezpečnosť zákazníkov v online prostredí. Operátor rozširuje základnú bezplatnú službu Online ochrana o možnosť chrániť mobilné smart zariadenia zákazníka aj mimo siete Orange, napríklad vo verejných Wi-Fi sieťach, v roamingu a podobne.

Bezplatná služba Online ochrana, ktorú priniesol Orange začiatkom tohto roka ako vôbec prvý operátor na Slovensku, dokáže zariadenia prihlásené v jeho mobilnej a pevnej sieti ochrániť pred škodlivým obsahom ešte predtým, ako by sa do nich mohol dostať a ohroziť tak ich majiteľov. Nová spoplatnená verzia služby túto ochranu rozširuje a zabezpečí smart zariadenie zákazníka aj v iných mobilných sieťach, vrátane verejných Wi-Fi sietí a roamingu. Zákazník tak bude pred nástrahami internetu chránený aj vtedy, ak práve nebude prihlásený v sieti Orange.

„Kybernetická bezpečnosť zákazníkov je pre nás prioritou a náš prísľub neustále zlepšovať ich ochranu napĺňame do bodky. Tak, ako sme na začiatku roka sľúbili, rozširujeme službu Online ochrana - zatiaľ čo doterajšia základná verzia služby bola bezplatnou súčasťou Go Safe paušálov a chránila zákazníkov v sieti Orange, od 18. novembra prinášame jej komerčné rozšírenie pre ochranu aj mimo našej siete. Vďaka nemu sa tak naši zákazníci môžu cítiť bezpečne aj pri prihlasovaní sa do rôznych verejných Wi-Fi sietí v reštauráciách, kaviarňach, na letiskách a ďalších miestach s možnosťou Wi-Fi pripojenia, prípadne v akejkoľvek mobilnej sieti v zahraničí počas roamingu. Pre využitie novej služby je okrem jej aktivácie potrebné si do mobilného zariadenia stiahnuť aplikáciu, ktorú sme špeciálne pre tento účel vyvinuli. Dostupná je pre Android aj iOS zariadenia,“ vysvetľuje Martin Hromkovič, riaditeľ úseku marketingu pre rezidenčných zákazníkov a značky spoločnosti Orange Slovensko.

Novú službu Online ochrana Smart zariadenia si zákazník môže aktivovať v ktorejkoľvek predajni, na zákazníckej linke alebo najjednoduchšie priamo v aplikácii Môj Orange. Jej cena sú 2 € mesačne. Aplikácia, ktorej nainštalovanie do mobilného zariadenia je nevyhnutné pre využitie služby, je bezplatne dostupná v Google Play aj Apple Store.

Hlavnými benefitmi služby Online ochrana sú ochrana pred kybernetickými hrozbami ako phishing, spam, spyware, trójske kone, ransomware a podobne. Potenciálne hrozby sú tak zablokované ešte predtým, ako sa môžu dostať do zariadenia zákazníka, a to bez nutnosti čokoľvek inštalovať. V bezplatnej verzií ponúka zákazníkom túto ochranu v sieti Orange, v komerčnej verzii aj mimo nej.

Služba je za rovnakú cenu dostupná aj pre biznis paušály. Oproti verzii pre rezidenčných zákazníkov ponúka navyše možnosť manažovať prístupové práva používateľa. Túto funkcionalitu môžu využiť zamestnávatelia pre lepšiu ochranu zariadení zamestnancov pred nežiaducim obsahom.

5 tipov, ako využiť Microsoft Copilot na zefektívnenie vašej práce

5 tipov, ako využiť Microsoft Copilot na zefektívnenie vašej práce

Článok Technológie/SMART |

Predstavte si osobného asistenta, ktorý dokáže z chaosu každodenných úloh vytvoriť efektívny systém. Taký je Microsoft Copilot, integrovaný priamo do aplikácií balíka Microsoft 365. Orange je tu, aby podporil vaše podnikanie a pomohol vám naplno využiť potenciál Copilota – od automatizácie rutinných úloh až po kreatívnu podporu pri tvorbe dokumentov. Objavte, ako tento asistent na báze umelej inteligencie mení pravidlá hry v modernom biznise.

Biznis konektivita ako kľúčový prvok podnikania: Na čo sa zamerať pri výbere a zabezpečení

Biznis konektivita ako kľúčový prvok podnikania: Na čo sa zamerať pri výbere a zabezpečení

Článok Bezpečnosť |

Biznis konektivita už dávno nie je len výhodou, ale nevyhnutnou súčasťou úspešného podnikania. V dnešnom digitálnom svete, kde sa informácie šíria neuveriteľnou rýchlosťou, je spoľahlivé a najmä bezpečné pripojenie k internetu a vnútrofiremným systémom absolútnou nevyhnutnosťou.

DDoS útoky: Čo sú a ako sa voči nim chrániť

DDoS útoky: Čo sú a ako sa voči nim chrániť

Článok Bezpečnosť |

DDoS útoky (Distributed Denial of Service) sú jednou z najväčších hrozieb pre internetovú infraštruktúru. Ich cieľom je zahltiť sieť alebo systém obrovským množstvom falošných požiadaviek, čím sa legitímnym používateľom zablokuje prístup k službám. Tento typ útoku bol kedysi dostupný len pre skúsených hackerov, dnes si však DDoS útok môžete doslova objednať na internete.