Orange a Telekom budú využívať nový model spolupráce

Orange a Telekom budú využívať nový model spolupráce
Tlačové správy |

Telekomunikační operátori budú zdieľať svoje optické siete na báze prístupu k partnerskej sieti technológiou GPON

„Spolupráca s ostatnými hráčmi na trhu, vrátane zdieľania existujúcej infraštruktúry je jedným zo strategických pilierov a spôsobov, ako v dnešnej situácii napĺňať snahy o udržateľný rast. Som preto rád, že sa nám so spoločnosťou Slovak Telekom podarilo zrealizovať vzájomné zdieľanie optických sietí. V súlade s referenčnou ponukou Pokrytie a prístup GPON tak od decembra budeme môcť zákazníkom poskytovať naše optické služby aj mimo našej vlastnej optickej siete,“ hovorí o partnerskej spolupráci Federico Colom, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko.

Flexibilnejší prístup k zdieľanej optickej sieti na báze GPON

Tento veľkoobchodný model je okrem iného dobrou príležitosťou ako efektívne využiť a prevádzkovať existujúce aj v budúcnosti vybudované optické siete. Nový model prináša ešte vyššiu flexibilitu pri tvorbe rýchlostných profilov nových produktov, lepšie kvalitatívne parametre, ale aj zefektívnenie procesov napríklad pri inštalácii koncového zákazníka. Riešenie však predstavuje najmä ďalšie posilnenie v oblasti fixného internetového pripojenia a zvýšenie dostupnosti kvalitného vysokorýchlostného internetu pre ešte väčší počet obyvateľov Slovenska spolu s vyšším zákazníckym komfortom.

ilustračný obrázok k článku: Inovácie pre váš biznis: Orange zjednodušuje online nákup pre podnikateľov

Inovácie pre váš biznis: Orange zjednodušuje online nákup pre podnikateľov

Technológie/SMART |

Predstavte si, že v rámci jedného nákupu dokážete vybaviť až 5 SIM kariet spolu s 5 novými zariadeniami. Žiadne zdĺhavé procesy či chodenie do predajne, len jednoduchý online nákup, ktorý vybavíte z pohodlia vašej kancelárie. Presne toto prináša Orange ako prvý a jediný operátor na Slovensku svojim biznis zákazníkom.

ilustračný obrázok k článku: Počet kybernetických útokov narastá. Ako sa môžu firmy chrániť?

Počet kybernetických útokov narastá. Ako sa môžu firmy chrániť?

Video Bezpečnosť |

Kybernetické hrozby sa neustále menia a útočníci používajú čoraz sofistikovanejšie metódy na prekonanie bezpečnostných opatrení. Napriek tomu najmä obzvlášť zraniteľné menšie firmy na Slovensku stále podceňujú investície do ochrany svojich systémov. Vzhľadom na narastajúci počet kybernetických útokov je nevyhnutné, aby zaviedli efektívne opatrenia na ochranu svojich dát. Aké sú najväčšie dopady takýchto útokov a ako sa môžu firmy proti nim chrániť? Aké zmeny v kybernetickej bezpečnosti by mali firmy zaviesť, aby minimalizovali riziká? Ako do celého vstupuje umelá inteligencia? Toto všetko a ešte viac sa dozviete vo videorozhovore s naším kolegom Gabrielom Dzanom.

ilustračný obrázok k článku: Optimalizujte svoj pracovný čas: Ako AI pomáha dosiahnuť viac s menším úsilím

Optimalizujte svoj pracovný čas: Ako AI pomáha dosiahnuť viac s menším úsilím

Technológie/SMART |

V dnešnom rýchlo sa meniacom svete je efektívnosť kľúčom k úspechu, najmä pre malých a stredných podnikateľov. S narastajúcimi požiadavkami na čas a zdroje je dôležité nájsť spôsoby, ako zjednodušiť pracovné procesy a zvýšiť produktivitu. Presne takýmto riešením je aj Microsoft 365 Copilot od Orangeu – revolučný nástroj, ktorý využíva umelú inteligenciu na celkové zjednodušenie pracovného života.