Orange a Telekom budú využívať nový model spolupráce

Orange a Telekom budú využívať nový model spolupráce
Tlačové správy |

Telekomunikační operátori budú zdieľať svoje optické siete na báze prístupu k partnerskej sieti technológiou GPON

„Spolupráca s ostatnými hráčmi na trhu, vrátane zdieľania existujúcej infraštruktúry je jedným zo strategických pilierov a spôsobov, ako v dnešnej situácii napĺňať snahy o udržateľný rast. Som preto rád, že sa nám so spoločnosťou Slovak Telekom podarilo zrealizovať vzájomné zdieľanie optických sietí. V súlade s referenčnou ponukou Pokrytie a prístup GPON tak od decembra budeme môcť zákazníkom poskytovať naše optické služby aj mimo našej vlastnej optickej siete,“ hovorí o partnerskej spolupráci Federico Colom, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko.

Flexibilnejší prístup k zdieľanej optickej sieti na báze GPON

Tento veľkoobchodný model je okrem iného dobrou príležitosťou ako efektívne využiť a prevádzkovať existujúce aj v budúcnosti vybudované optické siete. Nový model prináša ešte vyššiu flexibilitu pri tvorbe rýchlostných profilov nových produktov, lepšie kvalitatívne parametre, ale aj zefektívnenie procesov napríklad pri inštalácii koncového zákazníka. Riešenie však predstavuje najmä ďalšie posilnenie v oblasti fixného internetového pripojenia a zvýšenie dostupnosti kvalitného vysokorýchlostného internetu pre ešte väčší počet obyvateľov Slovenska spolu s vyšším zákazníckym komfortom.

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Článok B2B Blog |

Vývoj mobilných sietí pokračuje rýchlym tempom a prináša revolúciu, ktorá mení spôsob, akým komunikujeme a pripájame zariadenia k internetu. V mnohých krajinách ako aj u nás dochádza k vypínaniu starších technológií, ako sú 2G a 3G, a k ich nahradzovaniu novšími, rýchlejšími a efektívnejšími sieťami, 4G a najmä 5G.

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Článok B2B Blog |

Zabezpečte svoju firmu pred kybernetickými hrozbami a nečakanými výpadkami s našimi komplexnými riešeniami IT infraštruktúry. Objavte naše riešenia.

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

Článok B2B Blog |

V roku 2024 sa očakávajú zaujímavé zmeny v oblasti telekomunikácií a IT. Pozrime sa na päť hlavných trendov ako ich predpovedajú odborníci zo spoločnosti Orange Slovensko.