Nadácia Orange reaguje na mimoriadnu situáciu na Slovensku

Nadácia Orange presúva svoju podporu na pomoc zmierňovania dôsledkov mimoriadnej situácie
Snáď každý človek v tieto dni vníma potrebu spojiť sa a pomáhať si. Zabehnuté sa mení na aktuálne a akákoľvek forma pomoci je tým najcennejším, čo si môžeme priať. Nadácia Orange citlivo vníma mimoriadnu situáciu súvisiacu so šírením vírusu COVID-19 a reaguje zriadením špeciálneho Fondu pomoci. Svoju podporu tak smeruje najmä k zmierneniu celospoločenských dôsledkov, ktoré so sebou aktuálna situácia prináša.
Nadácia Orange sa rozhodla pozastaviť plánované grantové programy a svoju pomoc zacieliť výhradne na aktuálnu situáciu spôsobenú šírením vírusu COVID-19. Zriadila preto špeciálny Fond pomoci a formou otvorenej grantovej výzvy podporí organizácie a zariadenia prispievajúce primárne k riešeniu nepriaznivej, problematickej situácie vzniknutej v dôsledku šírenia vírusu, ale i súvisiacej s nevyhnutnými opatreniami pre zamedzenie jeho šírenia. Primárne sa chce Fond pomoci zamerať na projekty, ktoré prispejú k zabezpečeniu nevyhnutnej materiálnej podpory, personálnych kapacít, ale aj prípadnej adaptácii organizácií a zariadení na túto situáciu s cieľom predchádzať rizikám spojených s útlmom ich činnosti a tak ohrozením ich ďalšieho fungovania.
O grantovú podporu môžu požiadať mimovládne neziskové organizácie – občianske združenia, neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby, nadácie, neinvestičné fondy, rozpočtové a príspevkové organizácie – zariadenia poskytujúce sociálne služby, domovy pre seniorov, chránené dielne, centrá pre deti a rodiny, ktoré dokážu nájsť adekvátnu formu pomoci pre jednotlivcov i zraniteľné skupiny obyvateľstva dotknuté touto mimoriadnou situáciou.
Nadácia tak chce prispieť k sociálnej pomoci tým, ktorých sa mimoriadna situácia dotkla natoľko, že ohrozila ich existenciu. Na tento účel vyčlenila 100 000 eur. Vývoj situácie je však neustále živý a tak v prípade urgentnej potreby bude finančné prostriedky navyšovať. Podstatnou informáciou je aj možnosť verejnosti či iných firemných darcov pridať sa do otvorenej výzvy – či už prostredníctvom 2 % z daní alebo iným finančným darom.
O podporu je potrebné požiadať vyplnením stručného online formulára v systéme egrant, ku ktorému sa dostanete po prihlásení do elektronického systému na predkladanie žiadostí Nadácie Orange https://nadaciaorange.egrant.sk/.
Žiadosti bude Nadácia prijímať a vyhodnocovať priebežne, aby tak zabezpečila plynulosť distribúcie pomoci. Do prvého hodnotenia postúpia všetky žiadosti prijaté najneskôr do pondelka 23. marca do 12:00 hod., následne budú v ďalších kolách hodnotenia posudzované žiadosti prijaté do 27. marca, 2. apríla a 8. apríla 2020. V rámci tohto procesu však bude s ohľadom na neustále sa meniacu situáciu flexibilne reagovať aj na novovzniknuté potreby a najvypuklejšie problémy. Žiadosti posúdi interná hodnotiaca komisia Nadácie Orange a odborníci primárne z oblasti sociálnej pomoci.
Všetky potrebné informácie o Fonde pomoci Nadácie Orange nájdete na stránke Nadácie Orange. Ďalšie opatrenia a formy pomoci Orangeu a Nadácie Orange v súvislosti s aktuálnou situáciou nájdete na http://www.orange.sk/spoluazodpovedne.

Inovácie pre váš biznis: Orange zjednodušuje online nákup pre podnikateľov
Predstavte si, že v rámci jedného nákupu dokážete vybaviť až 5 SIM kariet spolu s 5 novými zariadeniami. Žiadne zdĺhavé procesy či chodenie do predajne, len jednoduchý online nákup, ktorý vybavíte z pohodlia vašej kancelárie. Presne toto prináša Orange ako prvý a jediný operátor na Slovensku svojim biznis zákazníkom.

Počet kybernetických útokov narastá. Ako sa môžu firmy chrániť?
Kybernetické hrozby sa neustále menia a útočníci používajú čoraz sofistikovanejšie metódy na prekonanie bezpečnostných opatrení. Napriek tomu najmä obzvlášť zraniteľné menšie firmy na Slovensku stále podceňujú investície do ochrany svojich systémov. Vzhľadom na narastajúci počet kybernetických útokov je nevyhnutné, aby zaviedli efektívne opatrenia na ochranu svojich dát. Aké sú najväčšie dopady takýchto útokov a ako sa môžu firmy proti nim chrániť? Aké zmeny v kybernetickej bezpečnosti by mali firmy zaviesť, aby minimalizovali riziká? Ako do celého vstupuje umelá inteligencia? Toto všetko a ešte viac sa dozviete vo videorozhovore s naším kolegom Gabrielom Dzanom.

Optimalizujte svoj pracovný čas: Ako AI pomáha dosiahnuť viac s menším úsilím
V dnešnom rýchlo sa meniacom svete je efektívnosť kľúčom k úspechu, najmä pre malých a stredných podnikateľov. S narastajúcimi požiadavkami na čas a zdroje je dôležité nájsť spôsoby, ako zjednodušiť pracovné procesy a zvýšiť produktivitu. Presne takýmto riešením je aj Microsoft 365 Copilot od Orangeu – revolučný nástroj, ktorý využíva umelú inteligenciu na celkové zjednodušenie pracovného života.