Nadácia Orange pomáha realizovať pobyty pre náhradné rodiny. Do SMS zbierky sa môžu zapojiť aj zákazníci Orangeu

Nadácia Orange pomáha realizovať pobyty pre náhradné rodiny. Do SMS zbierky sa môžu zapojiť aj zákazníci Orangeu
Tlačové správy |

Sumou 25 000 € podporí Nadácia Orange, v rámci Vianočného fondu pomoci, realizáciu pobytov pre náhradné a biologické rodiny v ohrození. Pobyty organizuje občianske združenie Návrat, s ktorou Nadácia Orange dlhodobo spolupracuje. Pridať sa môžu aj zákazníci Orangeu, a to zaslaním ľubovoľnej SMS správy na číslo 808. Prispejú tak 1 € a finálnu sumu Nadácia Orange rovnakou sumou znásobí.

Pre náhradné rodiny sú pobyty organizované Občianskym združením Návrat niekedy jediná šanca ako zažiť „dovolenku“ či výlet mimo domova. Aj tieto aktivity pomáhajú upevniť rodinné puto, vytvoriť si spoločné zážitky a stráviť spolu plnohodnotný čas. Rodičia majú takisto možnosť efektívne sa vzdelávať v potrebných témach, vymieňať si vzájomne skúsenosti s inými rodičmi v podobnej situácii alebo absolvovať konzultáciu s poradcami.

„V Návrate sme s pobytmi začínali ako s jednou z prvých služieb pre rodiny. Rodičia s deťmi žijú svoj vzťah v každodenných úlohách, aktivitách, rozhovoroch či hrách. V tomto bežnom spoločnom čase sa deje to najdôležitejšie. Snažíme sa, aby na našich pobytoch zažili niečo, čo pre nich bude inšpirácia, ako tieto bežné denné momenty spolu prežívať lepšie, príjemnejšie, s väčším porozumením a prijatím. Pre našich poradcov sú zas pobyty výborná možnosť, ako zažiť rodiny v prirodzenejšej komunikácii, ako keď sedia v našej herničke a lepšie ich spoznať. Vytvoríme si neformálnejší a bližší vzťah, v ktorom sa potom ďalej lepšie spolupracuje. Preto sme nesmierne vďační za donorov, vďaka ktorým môžeme tieto pobyty realizovať,“ uviedla Ľubica Vyhnánková, sociálna pracovníčka Návratu v Bratislave.

Nadácia Orange citlivo vníma potreby náhradných rodín, a preto sa rozhodla venovať v rámci Vianočného fondu pomoci 25 000 € na organizáciu takýchto pobytov. „Naše partnerstvo s Návratom je jedno z najdlhších partnerstiev korporátnej nadácie a mimovládnej organizácie na Slovensku. Aj vďaka našej finančnej podpore sa Návratu podarilo nielen zvýšiť povedomie o téme náhradného rodičovstva, ale dosiahli sa aj systémové zmeny, kedy si čoraz viac detí nachádza svoje náhradné rodiny. Zatiaľ čo v 90. rokoch bolo v detských domovoch až 10 000 detí, dnes je ich už len približne 4 000. Táto zmena je nesmierne dôležitá pre tvorbu vzťahovej väzby, ktorá zásadné ovplyvňuje ich zdravý psychický vývoj,“ povedala Andrea Ungvӧlgyi, správkyňa Nadácie Orange.

Projekt pobytov pre náhradné rodiny môžu v SMS zbierke podporiť aj zákazníci Orangeu. Stačí ak zašlú ľubovoľnú SMS správu na číslo 808 v hodnote 1 €. Nadácia Orange túto sumu znásobí rovnakou čiastkou až do celkovej sumy 10 000 €.

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Prosím, uvoľnite miesto mladším!

Článok B2B Blog |

Vývoj mobilných sietí pokračuje rýchlym tempom a prináša revolúciu, ktorá mení spôsob, akým komunikujeme a pripájame zariadenia k internetu. V mnohých krajinách ako aj u nás dochádza k vypínaniu starších technológií, ako sú 2G a 3G, a k ich nahradzovaniu novšími, rýchlejšími a efektívnejšími sieťami, 4G a najmä 5G.

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Ochrana IT infraštruktúry: Od dátových centier k virtuálnym serverom

Článok B2B Blog |

Zabezpečte svoju firmu pred kybernetickými hrozbami a nečakanými výpadkami s našimi komplexnými riešeniami IT infraštruktúry. Objavte naše riešenia.

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

5 očakávaných trendov v telekomunikáciách a IT v roku 2024

Článok B2B Blog |

V roku 2024 sa očakávajú zaujímavé zmeny v oblasti telekomunikácií a IT. Pozrime sa na päť hlavných trendov ako ich predpovedajú odborníci zo spoločnosti Orange Slovensko.