Čerpáme fondy na rozvoj digitálnych zručností
Digitálne zručnosti predstavujú dôležitú spôsobilosť pre život a prácu v 21. storočí, ktorá sa znásobuje najmä nárastom digitalizácie v bežnom aj pracovnom živote. Obdobie krízy spojenej s pandémiou ochorenia COVID-19 taktiež ukázalo, aké dôležité je, aby ľudia mali digitálne zručnosti. Táto pandémia priniesla väčšie povedomie o potrebe zlepšiť využívanie technológií vo vzdelávaní a odbornej príprave, prispôsobiť pedagogické postupy a rozvíjať digitálne zručnosti.
Európska komisia preto navrhla základné usmerňujúce zásady pre vzdelávanie v období 2021 – 2027. Medzi tieto zásady patrí aj zásada, že Digitálne vzdelávanie by malo zohrávať kľúčovú úlohu pri zvyšovaní rovnosti a inkluzívnosti. Európska komisia definuje, že digitálne zručnosti sú nevyhnutné na to, aby bolo možné vyvíjať a zavádzať digitálne prístupné a inkluzívne systémy.
Cieľom vzdelávacieho projektu v Orange Slovensko (ďalej len OSK) je zvýšiť úroveň vybraných digitálnych kompetencií svojich zamestnancov a celkového digitálneho indexu v nasledovných konkrétnych oblastiach:
Digitálne kompetencie
- tvorba digitálneho obsahu
- riešenie problémov
- komunikácia a spolupráca
Hlavnou aktivitou projektu je „Profesijný rozvoj nových zručností zamestnancov, vrátane digitálnych zručností“ a doplnia ju podaktivita 1- Výber a príprava zamestnancov a podaktivita 2- Cielené získavanie pracovných zručností. To bude predstavovať logický celok na seba navzájom nadväzujúcich činností, ktoré prispejú k dosiahnutiu stanovených cieľov a naplneniu merateľných ukazovateľov.
Cieľovou skupinou sú zamestnanci OSK v pracovnom pomere podľa zákona č. 311/2001 Z.z., ktorí majú miesto výkonu práce na území SR. Miestom realizácie projektu je sídlo žiadateľa v Bratislavskom kraji. Cieľovou skupinou, na ktorú budú jednotlivé aktivity predkladaného projektu zamerané sú naši zamestnanci, ktorých charakter práce sa pandemickou situáciou natrvalo zmenil. Potrebujú postupne nadobúdať a naďalej zlepšovať digitálne zručnosti, ktoré boli donedávna konkurenčnou výhodou no v súčasnej situácii sú skôr nevyhnutnosťou pre efektívne fungovanie v našej organizácii a celkovo na meniacom sa trhu práce.
Merateľnými ukazovateľmi projektu sú:
- počet účastníkov, ktorým bola poskytnutá podpora v rámci boja s pandémiou COVID-19 alebo v rámci zmierňovania jej následkov: 710
- počet účastníkov, ktorí v čase odchodu získali alebo získavajú kvalifikáciu v aktivitách podporených v rámci boja s pandémiou COVID-19 alebo v rámci zmierňovania jej následkov: 700
- harmonogram realizácie 1/2023 – 11/2023
Financovanie projektu
Celkové oprávnené výdavky na Realizáciu aktivít Projektu predstavujú sumu 171 835,20 € (slovom: stosedemdesiatjedentisíc osemstotridsaťpäť eur, dvadsať centov).
Školenie a budovanie povedomia zamestnancov o IT bezpečnosti
Kybernetická bezpečnosť sa stáva neoddeliteľnou súčasťou každej modernej organizácie. S rastúcim počtom kybernetických útokov je školenie zamestnancov kľúčovým prvkom ochrany firemných dát a systémov.
Zálohovanie dát vo firme: Prečo je kľúčové a ako na to správne?
Zálohovanie dát je kľúčovým aspektom každej firemnej IT infraštruktúry. Umožňuje chrániť dôležité informácie pred ich stratou alebo poškodením a zabezpečuje kontinuitu fungovania firmy aj v prípade neočakávaných udalostí, ako sú kybernetické útoky, zlyhania hardvéru alebo prírodné katastrofy.
Odhaľte slabé miesta vašej firmy vďaka bezpečnostnému auditu
Technický bezpečnostný audit je kľúčovým procesom, ktorý analyzuje IT infraštruktúru organizácie s cieľom identifikovať slabé miesta a potenciálne bezpečnostné riziká. Tento audit preveruje ochranu sietí, systémov, aplikácií a zariadení pred kybernetickými hrozbami a zistí, či splňujú požadované bezpečnostné štandardy.