Naučme deti používať internet správne
Momentálne sa podstatná časť bežných aktivít detí presunula do online prostredia. Škola, hry, divadelné predstavenia, čítanie rozprávok a množstvo ďalších aktivít, ktoré im a aj rodičom pomáhajú zmysluplne naplniť deň v neštandardnom režime. Všetci sme sa zrazu ocitli v situácii, kedy oveľa viac ako bežne využívame digitálne technológie a online priestor. Uľahčujú nám čo môžu, ale stále platí, že ich bezpečné a zmysluplné používanie by aj teraz malo ostať prioritou.
Otázka na rodičov - naozaj viete, ako vaše deti využívajú počas karantény digitálne technológie? Ako trávia čas v online priestore? Je asi úplne normálne, že v súčasnom režime im dovolíte tráviť pri počítači, tablete či telefóne viac času ako obyčajne. Možno práve preto je teda teraz ešte viac opodstatnené zaujímať sa, čo im tento čas vypĺňa. Orange dlhodobo upozorňuje na riziká digitálnych technológií a apeluje na rodičov, aby ich svoje deti naučili používať bezpečne a zodpovedne.
Aj keď vás súčasná situácia prinúti povoliť zaužívané výchovné pravidlá, je podstatné limitovať deťom čas strávený na internete. Neprestaňte sa zaujímať o to, čo vaše deti na internete robia, aké stránky navštevujú, čo vyhľadávajú, s kým komunikujú. Nájdite im zmysluplné hry, online vzdelávacie či zábavné aktivity. Snažte sa deťom ponúknuť alternatívne a aj offline trávenie voľného času.
A na dobré nápady môžete zájsť aj na https://www.beznastrah.online. Webstránka, ktorá slúži širokej verejnosti, rodičom aj pedagógom ako zdroj informácií zameraných na preventívnu ochranu detí a mládeže pred nástrahami internetu a pripomína dôležitosť témy digitálneho rodičovstva, sa teraz hodí na zábavu aj edukáciu. Nájdete na nej mnohé dobré tipy pre vás - napríklad zásady pre dobré technologické rodičovstvo či prehľadnú brožúru s kľúčovými informáciami, ale aj zaujímavé a najmä edukačné aktivity pre deti. Pozrite si tipy na kooperatívne hry, ktoré si môžete spolu s deťmi zahrať, otestujte ich závislosť na internete či ich digitálnu gramotnosť, zabavte ich komixom a tínedžerov relevantnými videami. Jej obsah je tvorený v spolupráci s detskou psychologičkou a odbornou garantkou tohto programu, Máriou Tóthovou Šimčákovou, ktorej cenné rady a prax sú zdrojom užitočných tipov a odporúčaní.
Spolu a zodpovedne v sieti najvyššej kvality
Orange reaguje na aktuálnu situáciu mnohými opatreniami, ktoré uľahčujú život ľudí trávený v karanténe. Benefity pre zákazníkov, zodpovedné odporúčania a tipy na ohľaduplnosť aj v telekomunikačnej sieti či vytvorenie programov pre pomoc ľudí zasiahnutých vývojom dnešnej situácie sú logickou reakciou jeho spoločensky zodpovedného prístupu. Spolu a zodpovedne to zvládneme.
5 tipov, ako využiť Microsoft Copilot na zefektívnenie vašej práce
Predstavte si osobného asistenta, ktorý dokáže z chaosu každodenných úloh vytvoriť efektívny systém. Taký je Microsoft Copilot, integrovaný priamo do aplikácií balíka Microsoft 365. Orange je tu, aby podporil vaše podnikanie a pomohol vám naplno využiť potenciál Copilota – od automatizácie rutinných úloh až po kreatívnu podporu pri tvorbe dokumentov. Objavte, ako tento asistent na báze umelej inteligencie mení pravidlá hry v modernom biznise.
Biznis konektivita ako kľúčový prvok podnikania: Na čo sa zamerať pri výbere a zabezpečení
Biznis konektivita už dávno nie je len výhodou, ale nevyhnutnou súčasťou úspešného podnikania. V dnešnom digitálnom svete, kde sa informácie šíria neuveriteľnou rýchlosťou, je spoľahlivé a najmä bezpečné pripojenie k internetu a vnútrofiremným systémom absolútnou nevyhnutnosťou.
DDoS útoky: Čo sú a ako sa voči nim chrániť
DDoS útoky (Distributed Denial of Service) sú jednou z najväčších hrozieb pre internetovú infraštruktúru. Ich cieľom je zahltiť sieť alebo systém obrovským množstvom falošných požiadaviek, čím sa legitímnym používateľom zablokuje prístup k službám. Tento typ útoku bol kedysi dostupný len pre skúsených hackerov, dnes si však DDoS útok môžete doslova objednať na internete.