Kybernetické hrozby a bezpečnostné riziká pribúdajú

Kybernetické hrozby a bezpečnostné riziká pribúdajú
Podcast

Útočníci dnes už vedia, že do firmy sa najľahšie infiltrujú cez jej najslabší článok, ktorým sú laickí používatelia. Hrozieb navyše neubúda, ale ich počet rastie z mesiaca na mesiac. Nevyhýbajú sa už ani malým a stredným firmám.

Útočníci dokážu držať krok s firmami, ktoré sa, naopak, starajú o bezpečnosť. Hrozieb aj preto každým rokom pribúda. Pred piatimi rokmi boli terčom útočníkov najmä veľké spoločnosti, dnes sú to už aj laici a malé a stredné firmy. Celý tento segment hrozieb sa navyše automatizuje. Malé množstvo ľudí tak vie útočiť na veľké množstvo firiem alebo laikov.

 

"Evidujeme až 100-percentný nárast kybernetických hrozieb z mesiaca na mesiac."

 

Ekosystém firmy tvoria aj laici, takže tak, ako sú ohrození oni, je ohrozená aj firma. Preto by si mala každá firma zabezpečiť určitú bezpečnostnú politiku a na prvom mieste by malo byť vzdelávanie zamestnancov. Až 94 % hrozieb pochádza z e‑mailových klientov a do firmy sa dostanú cez bežných ľudí.

Viac sa dozviete v podcaste.

Juraj Šlesar, manažér pre B2B, Orange Slovensko

Zdieľajte cez:
Video
5G Automotive

5G Automotive

Iné zaujímavosti |

Spoločný projekt Strojníckej fakulty STU, Fakulty informatiky a informačných technológií STU a Orange Slovensko v praxi ukázal jedno z možných využití 5G siete priamo pri jazde elektromobilu.

Článok
Od technológií a strachu k ľahkým zárobkom

Od technológií a strachu k ľahkým zárobkom

Bezpečnosť |

Hovorí sa, že minca má dve strany. Aj COVID na jednej strane pomohol k rýchlejšej digitalizácii spoločnosti, na druhej strane priniesol riziká spojené s rýchlejším zavádzaním online a remote technológií, aj s popularizáciou témy. Opäť sa potvrdilo, že rizikom nie sú len informačné technológie, ale aj ľudia.

Článok
Tipy odborníka na zálohovanie dát

Tipy odborníka na zálohovanie dát

Bezpečnosť |

Firmy každým dňom čelia riziku straty svojich dát, aj keď mnohé z nich ho podceňujú. Stačí obyčajné zlyhanie alebo poškodenie serverového disku, či infikovanie systému malvérom alebo agresívnym ransomvérom. Stačí však zmena prístupu a mnohé z rizík je možné minimalizovať.