Spoľahlivý firemný internet so záložným pripojením aj bez vlastného IT oddelenia

Spoľahlivý firemný internet so záložným pripojením aj bez vlastného IT oddelenia
Článok B2B Blog |

Malým a stredným podnikom sme ušili na mieru službu Internet pre firmy. Vďaka nej sa už nemusíte trápiť otázkou, cez ktorú mobilnú či fixnú technológiu bude najlepšie vašu firmu pripojiť do internetu. Zvolíte si len profil služby a zvyšok vybavíme za vás. Súčasťou služby je aj záložné pripojenie pre neočakávané situácie.

Neustále dostupný a zabezpečený internet potrebuje každá firma, avšak sú aj také, pre ktorých je hoci aj krátkodobý výpadok hotovou katastrofou. Podľa Juraja Šlesára, B2B segment manažéra Orangeu, sú dobrým príkladom e-shopy, pre ktoré je výpadok internetu deštrukčný najmä pred Vianocami, keď majú spravidla najviac objednávok.

Pri riešení pripojenia vašej firmy by ste sa nemali spoliehať len na lokálnych poskytovateľov, ktorí si vás budú chcieť získať napríklad cenou. Hoci tá je stále pre podnikateľov dôležitým parametrom, do popredia sa aj podľa odborníkov dostávajú iné kľúčové vlastnosti služby. Je to najmä zabezpečenie pred stratou dát, záložné pripojenie inou technológiou, kybernetická bezpečnosť, rýchlosť či dostupnosť internetu. Práve služba Internet pre firmy toto všetko ponúka.

Stačí, ak si vyberiete balík podľa rýchlosti pripojenia od 10 do 600 Mbps, a tú najlepšiu technológiu v mieste vášho podnikania už zabezpečíme my.

Súčasťou riešenia je aj záložné pripojenie, ktoré sa aktivuje automaticky v prípade výpadku primárneho pripojenia. K službe si môžete vybrať z dvoch výkonných koncových zariadení MikroTik, ktoré sa líšia výkonom a počtom dostupných portov.

Pripojenie vám vždy zriadime tou najlepšou dostupnou technológiou pripojenia na vašej adrese. Využívame optický internet, vDSL ale aj novinku - 60 GHz mikrovlnné pripojenie.

K službe si môžete aktivovať záložné pripojenie, ktoré vám poskytneme na tom istom routeri, ako hlavné pripojenie. V prípade nečakanej situácie je tak prechod na záložné pripojenie pre vás veľmi hladký a v podstate si ho ani nevšimnete.

So službou získate zároveň aj prístup na biznisportal.orange.sk s prehľadom o službe a možnosťou nastaviť si parametre koncového zariadenia.

Viac o službe Internet pre firmy a ďalších riešeniach pre podnikateľov sa dozviete vo video rozhovore TU.

Kam kráčaš, 60 GHz a ako kvalitne?

Kam kráčaš, 60 GHz a ako kvalitne?

Článok Technológie/SMART |

Bezdrôtové nelicencované pásmo 60 GHz (57-66 GHz) prináša významné zlepšenie oproti existujúcim bezdrôtovým technológiám. Využíva vlastnosti vysokofrekvenčného spektra, ktoré poskytujú väčšiu šírku pásma a vysokú prenosovú rýchlosť.

Sme krajinou malých obci a 60 GHz môže priniesť zmenu ku skutočne vysokorýchlostnému pripojeniu

Sme krajinou malých obci a 60 GHz môže priniesť zmenu ku skutočne vysokorýchlostnému pripojeniu

Článok B2B Blog |

V súčasnosti je pri hodnotení kvality života v danej lokalite pripojenie k internetu stále dôležitejšie. Niektorí ľudia majú šťastie a majú prístup k vysokokapacitným technológiám, ako je optické vlákno alebo káblová sieť. Veľká časť obyvateľstva, najmä mimo veľkých bytových domov a veľkých miest tieto možnosti nemá a tam prichádza na rad najmä bezdrôtový prenos dát.

Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS): Základ úspechu v modernom podnikaní

Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS): Základ úspechu v modernom podnikaní

Článok B2B Blog |

V digitalizovanom svete je komunikácia kľúčovou súčasťou nielen bežného života, ale aj podnikania. S nárastom využívania vzdialených pracovných tímov a geograficky rozptýlených pobočiek firiem je dôležité mať spoľahlivý a bezpečný spôsob prenosu hlasu. A tu vstupuje na scénu Hlasová virtuálna privátna sieť (HVPS), moderné riešenie, ktoré zjednocuje hlasovú komunikáciu a poskytuje organizáciám množstvo výhod.