Spoľahlivý firemný internet so záložným pripojením aj bez vlastného IT oddelenia

Spoľahlivý firemný internet so záložným pripojením aj bez vlastného IT oddelenia
Článok B2B Blog |

Malým a stredným podnikom sme ušili na mieru službu Internet pre firmy. Vďaka nej sa už nemusíte trápiť otázkou, cez ktorú mobilnú či fixnú technológiu bude najlepšie vašu firmu pripojiť do internetu. Zvolíte si len profil služby a zvyšok vybavíme za vás. Súčasťou služby je aj záložné pripojenie pre neočakávané situácie.

Neustále dostupný a zabezpečený internet potrebuje každá firma, avšak sú aj také, pre ktorých je hoci aj krátkodobý výpadok hotovou katastrofou. Podľa Juraja Šlesára, B2B segment manažéra Orangeu, sú dobrým príkladom e-shopy, pre ktoré je výpadok internetu deštrukčný najmä pred Vianocami, keď majú spravidla najviac objednávok.

Pri riešení pripojenia vašej firmy by ste sa nemali spoliehať len na lokálnych poskytovateľov, ktorí si vás budú chcieť získať napríklad cenou. Hoci tá je stále pre podnikateľov dôležitým parametrom, do popredia sa aj podľa odborníkov dostávajú iné kľúčové vlastnosti služby. Je to najmä zabezpečenie pred stratou dát, záložné pripojenie inou technológiou, kybernetická bezpečnosť, rýchlosť či dostupnosť internetu. Práve služba Internet pre firmy toto všetko ponúka.

Stačí, ak si vyberiete balík podľa rýchlosti pripojenia od 10 do 600 Mbps, a tú najlepšiu technológiu v mieste vášho podnikania už zabezpečíme my.

Súčasťou riešenia je aj záložné pripojenie, ktoré sa aktivuje automaticky v prípade výpadku primárneho pripojenia. K službe si môžete vybrať z dvoch výkonných koncových zariadení MikroTik, ktoré sa líšia výkonom a počtom dostupných portov.

Pripojenie vám vždy zriadime tou najlepšou dostupnou technológiou pripojenia na vašej adrese. Využívame optický internet, vDSL ale aj novinku - 60 GHz mikrovlnné pripojenie.

K službe si môžete aktivovať záložné pripojenie, ktoré vám poskytneme na tom istom routeri, ako hlavné pripojenie. V prípade nečakanej situácie je tak prechod na záložné pripojenie pre vás veľmi hladký a v podstate si ho ani nevšimnete.

So službou získate zároveň aj prístup na biznisportal.orange.sk s prehľadom o službe a možnosťou nastaviť si parametre koncového zariadenia.

Viac o službe Internet pre firmy a ďalších riešeniach pre podnikateľov sa dozviete vo video rozhovore TU.

Na firemné dáta si dávajte pozor. Hackeri svoje triky neustále menia

Na firemné dáta si dávajte pozor. Hackeri svoje triky neustále menia

Článok B2B Blog |

Zamestnanci ako tzv. koncoví používatelia sú z pohľadu kybernetickej bezpečnosti jedným z najkritickejších článkov a akékoľvek útoky cielené na nich môžu zásadne ovplyvniť fungovanie celej firmy. Keďže sofistikovanosť útokov sa neustále zvyšuje, podniky sa musia čo najefektívnejšie zabezpečiť voči možným hrozbám.

Keď internet vecí pomáha s chladením potravín

Keď internet vecí pomáha s chladením potravín

Článok B2B Blog |

Inovácie neustále zlepšujú svet každého z nás, o tom niet pochýb. Výnimkou nie sú ani obchodné reťazce, ktoré neustále technologicky napredujú, aby svojim zákazníkom dodali prvotriednu kvalitu potravín. Živým príkladom je sieť COOP Jednota, ktorá spojila sily s Orangeom pri unikátnom projekte.

Orange Back2Business #9: Aby vám zle zapojený kábel nevyradil celú firmu, overte si stav bezpečnosti

Orange Back2Business #9: Aby vám zle zapojený kábel nevyradil celú firmu, overte si stav bezpečnosti

Video Technológie/SMART |

V seriáli Back2Business venovanom firemným zákazníkom sa rozprávame o biznise, inováciách, bezpečnosti a konkrétnych B2B riešeniach. Tentokrát o spoločnom riešení Orangeu a ESETu, vďaka ktorému môžete vo vašej firme predísť vážnym problémom a byť o krok vpred pred heckermi.