Vianočný fond pomoci

Vianočný fond
pomoci

Pomôžme spolu náhradným a biologickým rodinám v ohrození získať to najcennejšie - spoločne strávený čas, ktorý je pre nich skutočným zázrakom.

Pomôžme spolu náhradným a biologickým rodinám v ohrození získať to najcennejšie - spoločne strávený čas, ktorý je pre nich skutočným zázrakom.

Chcem vedieť viac

V Nadácii Orange si veľmi ceníme dlhodobé partnerstvá. Jedným z takých je aj vyše dvadsať ročná spolupráca s neziskovou organizáciou Návrat, ktorý od roku 1993 presadzuje a podporuje návrat opustených detí z inštitúcií (detských domovov) do rodín. Dlhodobou a veľmi potrebnou aktivitou Návratu je aj organizovanie pobytov pre náhradné a biologické rodiny v ohrození.

Pobyty organizované Návratom sú pre rodiny často jediná „dovolenka“, výlet mimo domov, obec alebo návštevy príbuzných. Rodinné aktivity, spoločenské hry alebo rôzne tvorivé dielne, ktoré počas nich absolvujú, im pomáhajú upevniť rodinné puto, vytvoriť si spoločné zážitky a stráviť spolu plnohodnotný čas. Pre účastníkov je najpodstatnejšie preniesť si tieto návyky aj do svojho každodenného života. Ak ich zaradia do bežného fungovania svojej rodiny, budujú tak odolnejšie vzťahy, ktoré im pomôžu prekonať aj náročné obdobia.

Aj jedna SMS dokáže na Vianoce pomôcť

Aj preto sme opäť otvorili Vianočný fond pomoci a rozhodli sa finančne podporiť organizáciu týchto pobytov pre náhradné a biologické rodiny v ohrození sumou 25 000 €.

Pomôžte spolu s nami, je to jednoduché. Stačí už teraz zaslať ľubovoľnú SMS na číslo 808 v hodnote len 1 €. Nadácia Orange každé jedno euro znásobí až do výšky 10 000 €. Vyzbieraná suma bude venovaná občianskemu združeniu Návrat, ktorý zabezpečí nezabudnuteľné zážitky zo spoločne stráveného času rodinám, pre ktoré to nie je samozrejmosť. Čím viac nás bude, tým viac rodín opäť spojíme.

Stačí zaslať ľubovoľnú SMS na číslo 808 v hodnote iba 1 €.

ilustračný obrázok rodina, ktorá sa drží za ruky