Základné informácie o Orange TV sticku

Obsah balenia

obsah balenia

 1. Orange TV stick
 2. HDMI kábel
 3. USB kábel
 4. Sieťový zdroj
 5. Ochranné puzdro

Zapojenie Orange TV sticku

Najprv zapojte HDMI kábel do TV sticku a do televízora, potom zapojte do TV sticku USB kábel a nakoniec zapojte sieťový zdroj do zásuvky.

zapojenie TV sticku

 1. HDMI vstup sa nachádza na zadnej alebo bočnej strane televízora.
 2. Zapojte HDMI kábel do Orange TV sticku.
 3. Zapojte USB kábel do Orange TV sticku.
 4. Zapojte USB kábel do sieťového zdroja.

Na TV ovládači treba zvoliť správny HDMI vstup.

výber HDMI


Pre informáciu ako spárovať Orange TV stick s mobilnou aplikáciou prejdite do ďalšieho článku ».


Na stiahnutie


Najčastejšie otázky

Nie, v tomto prípade zariadenie nebude fungovať a to z dôvodu, že aplikácia je spustená cez mobilné dáta a zariadenie je pripojené cez WiFi hotspot. V tomto prípade nevyužívajú rovnakú WiFi sieť a nie je možné spustiť obsah na TV.
Táto funkcionalita nie je podporovaná. Zastaviť alebo pretočiť obsah je možné len pri sledovaní obsahu z archívu alebo z videotéky. Do archívu je obsah uložený až po skončení živého vysielania.
Takéto správanie je v poriadku, keďže je možné sledovať iný obsah v mobile (tablete) a zároveň iný obsah na TV. Preto ak chcete prepnúť program na TV je potrebné pri každom spustení obsahu v appke zároveň zvoliť aj prehrávanie na TV pomocou troch bodiek ľavom hornom rohu spusteného obsahu. A následne ťuknutím na ikonu Orange TV sticku. Tento úkon je potrebné vykonať pri každom prepnutí obsahu, ktorý chcete sledovať na TV.

mobil

mobil

Pre čo najlepšie zobrazenie odporúčame stabilné pevné internetové pripojenie s rýchlosťou aspoň 6 Mbit/s.
Reset uskutočníte podržaním oranžového tlačidla na Orange TV sticku na 30 sekúnd. Pozor! Vymažú sa všetky zapamätané WiFi siete.
TV stick sa ukáže ako nenakonfigurovaný. Ak sa signál obnoví, je potrebné vytiahnuť sieťový adaptér TV sticku a znovu ho zapojiť, pretože zariadenie sa po výpadku samo opätovne nepripojí. Nastavenia si TV stick bude pamätať (60 sietí).
Pre používanie Orange TV sticku sa odporúča pripájať obe zariadenia do tej istej WiFi siete v domácnosti. Zariadenie môžete ovládať len vtedy, keď je aplikácia v telefóne (tablete) aj zariadenie Orange TV stick pripojené na rovnakú WiFi sieť. V prípade, že ste už spárovali TV Stick so všetkými sieťami odporúčame spraviť reset zariadenia a opätovne spárovať Orange TV stick s WiFi sieťou, ktorú budete používať v domácnosti.
Ak boli uskutočnené všetky kroky párovania a aj napriek tomu sa na TV nezobrazí čierna obrazovka s informáciou "Orange TV stick je pripravený na použitie", odporúčame skontrolovať či bolo správne zadané heslo do WiFi siete. Keďže pre Orange TV stick nie je možné uskutočniť kontrolu zadaného hesla, je vhodné, aby ste skontrolovali zadanie hesla na WiFi v rámci telefónu (tabletu) jeho opätovným zadaním. Ak bolo heslo nesprávne, opakujte proces párovania opäť. Taktiež odporúčame skontrolovať či telefón nie je pripojený na sieť Orange TV sticku ale na domácu sieť WiFi.
Napriek tomu, že v aplikácii Orange TV stick vo vrchnej lište s dátumami vidíte aj dni spätne obsah nemusí byť možné prehrať. Na to, aby ste mohli pozerať obsah z archívu je potrebné ho mať aktívny k Vašej službe. Pre Orange Šport cez sms nie je archív k dispozícii.
TV program na ďalšie dni je zobrazený na základe informácií, ktoré nám dodá každá TV stanica.
Áno, v prípade, že používate zariadenie aj aplikáciu Orange TV stick, každé zariadenie je počítané ako samostatné zariadenie a vstupuje do maximálneho počtu zariadení, ktorý je možné využívať pri jednotlivých službách.
V prípade, že Orange TV stick nevypnete z napájania a zároveň nie je ukončené zobrazovanie z aplikácie na TV, zariadenie je naďalej pripojené na internet. Pre korektné ukončenie odporúčame vypnúť prehrávanie v aplikácii Orange TV stick a zároveň odpojiť zariadenie z elektrického napájania.
Na vybraných mobilných telefónoch a tabletoch s operačným systémom Android 9 pre správne spárovanie zariadenia Orange Tv stick s aplikáciou je potrebné postupovať podľa nasledovných krokov:
 1. Zapnite si vo svojom telefóne (tablete) určovanie polohy. Nastavenia - Bezpečnosť a ochrana súkromia - Služby na zisťovanie polohy - Prístup k mojej polohe.
 2. Počas párovania Orange TV Stick si zapnite v telefóne alebo tablete letový režim.
 3. Odhláste sa z dostupnej WiFi siete.
 4. Zapojte Orange TV stick do TV a elektrického napájania.
 5. Na TV ovládači treba zvoliť správne HDMI.
 6. Pripojte sa na WiFi TV sticku v nastaveniach mobilného telefónu alebo tabletu. Nastavenia – WiFi – pripojiť sa na WiFi TV sticku (názov siete je zobrazený v ľavom dolnom rohu na Vašom TV).
 7. Po prihlásení do aplikácie Orange TV stick sa zobrazí pripojené zariadenie Orange TV stick, ktoré si vyžiada heslo (heslo je zobrazené na TV).
 8. Po zadaní hesla k Orange TV sticku sa Vám v aplikácii sprístupní obrazovka s možnosťou pripojenia na domácu WiFi sieť s možnosťou zadania hesla k Vašej WiFi.
 9. Následne je možné zobraziť prehrávaný obsah nielen v mobilnej aplikácii ale aj v TV podľa manuálu.

To nás mrzí. Povedzte nám prosím, čo vám na stránke chýbalo:
Ak od nás potrebujete odpoveď, kontaktuje nás priamo.