Slováci v Tokiu. Odborník odhaduje, že získame 4 medaily

Dátum publikovania:

Koľko športovcov zo Slovenska bude na olympiáde v Tokiu? Kto má šance získať medailu? A ako bude vyzerať naša delegácia? Pozrite si epizódu, v ktorej hosťom je Ľubomír Souček, riaditeľ mediálneho oddelenia Slovenského olympijského a športového výboru a tlačový atašé na olympiáde v Japonsku. Slovenský olympijský tím je pripravený zabojovať, čo ho však čaká po prílete do Japonska?

Vypočujte si, ako túto vrcholovú udalosť pozmenila pandémia, čo všetko bude jej súčasťou a čo všetko naopak vypadáva. Na olympijských hrách v Tokiu budú prítomní aj domáci fanúšikovia. Štadióny a haly budú môcť zaplniť z polovice ich kapacity. Maximálna obsadenosť je stanovená na 10 tisíc divákov. Kedykoľvek sa tieto počty môžu meniť. Delegácie a športovcov čaká denné testovanie na koronavírus.

Na olympijských športoviskách v Tokiu nebude možné konzumovať alkohol. Organizátori sa rozhodli zakázať ho v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Olympiáda, ktorá začína 23. júla, bude pre Slovensko výnimočná, aj keď budeme mať pravdepodobne najmenšiu výpravu športovcov v histórii. Premiérovo však budeme mať zastúpenie aj na olympijskom golfovom turnaji. Slovenskí kajakári si olympijské miestenky vybojovali pred dvoma rokmi na majstrovstvách sveta v Szegede. V našom podcaste Polčas na telku sme vám priniesli epizódu so stolnými tenistami. Ani tí v Tokiu nebudú chýbať. Tokio privíta aj Mateja Tótha, slovenského chodca, ktorý je v plnej príprave na OH 2020 v Tokiu. Slávnostný sľub do rúk prezidentky SR Zuzany Čaputovej zo strany nielen slovenskej olympijskej, ale aj paralympijskej výpravy, sa uskutoční 15. júla.

Sponzorom podcastu je Orange TV a stávková kancelária Fortuna.

Slováci v Tokiu. Odborník odhaduje, že získame 4 medaily