Potrebuje vaša firma DDoS ochranu?

smart zariadenia položené na stole

DDoS útoky môžu váš biznis vyradiť na celé týždne. Ak si kladiete túto otázku, máme pre vás jednoznačnú odpoveď v článku.

Pre mnohé firmy by DDoS útok znamenal úplnú katastrofu. Môžu zhodiť vašu sieť a s ňou súvisiace služby. Najčastejšie cielia na e-shopy, webové stránky, či služby založené na DDoS protokole. Predísť im môžete aj našou službou DDoS ochrana.

Čo to znamená pre vašu firmu a firemný internet?

Skratka DDoS znamená Distributed denial of sevice - distribuované odmietnutie služby. To znamená, že server odmietne poskytnúť počas útoku službu. Vo výsledku to vyzerá tak, že sa vo vašej firme nedokážete dostať na server. Tento útok môže vykonať jeden užívatel, ale aj viacero ľudí súčasne. Nič lepšie si asi nedokážete predstaviť počas najväčšieho pracovného frmolu, kedy klienti čakajú na dodanie vašich služieb, alebo práve nakupujú na vašom e-shope, že?

Ako funguje DDoS ochrana internetu pre firmy?

Ochrana vašej IT infraštruktúry funguje na základe viacerých bodov.

1. Detekcia útoku

Technológia automaticky identifikuje abnormálne správanie siete a pri prekročení stanovených hodnôt deteguje útok.

2. Presmerovanie útoku

Po identifikácii útoku na konkrétnu IP adresu je dátový tok presmerovaný a škodlivý dátový tok eliminovaný.

3. Filtrovanie

Filtrovanie je uskutočňované na základe najaktuálnejších a najznámejších DDoS útokov zachytených vo svete.

4. Analýza útoku

Po úspešnom zmiernení DDoS útoku bezpečnostné centrum analyzuje jeho charakter a vykoná konfiguračné opatrenie do budúcnosti.

Obrátiť sa však môžete aj na nás. Orange vám poskytne nielen DDoS ochranu, ale aj nastavenie jednotlivých parametrov a výber používaných techník na zastavenie útokov, ktorý vychádza z dlhoročných znalostí našich skúsených odborníkov.

Nastavenie služby závisí od veľkosti a rozsahu vašej siete. Vďaka našej službe DDoS ochrana si pred podobnými útokmi môžete vydýchnuť, pretože získate nonstop monitoring a aktívnu ochranu vašej IT infraštruktúry.

Viac sa môžete dočítať na stránke DDoS ochrana.